Rapsodija nakon 0:2

Fantastični preokret Raya za nastavak Celtinog crnog niza

Nogometaši Celte ubilježili su i šesti poraz na isto toliko ovosezonskih gostovanja u Primeri.

Nogometaši Celte ubilježili su i šesti poraz na isto toliko ovosezonskih gostovanja u Primeri. Iako su u dvoboju 11. kola vodili s 2:0 kod Rayo Vallecana, na kraju su izgubili s 3:2.

Iago Aspas je pogocima u 12. i 34. minuti donio veliku prednost gostima iz Viga, ali kola su za prošlosezonskog drugoligaša krenula nizbrdo u 39. minuti kada je drugi žuti karton dobio Gustavo Cabral. Domaćin je to znao iskoristiti i u drugom je poluvremenu kreirao potpuni preokret. Leo Carrilho, Tito i Piti iz jedanaesterca donijeli su madridskom klubu petu pobjedu ove sezone i uspon, vjerojatno samo privremeno, na sedmo mjesto ljestvice.

Za razliku od Celte, druga momčad koja je u 11. kolo ušla bez ijednog gostujućeg boda uspjela je doći do pobjede i to vrlo uvjerljive. Osasuna je s 3:0 pobijedila Espanyol golovima Alvara Cejuda, Kikea Sole i Manuela Omwua. Klub iz Pamplone je unatoč tome ostao na začelju s osam bodova, a pretposljednji Espanyol ima jedan više. (TS)