Ozlijedio se Kranjčar

Fantastični Džeko s četiri gola 'srušio Tottenham!

Tottenham je u 3. kolu Premiershipa na White Hart Laneu teško stradao od Manchestera Citya koji je slavio s uvjerljivih 5:1.

Manchester City upisao je uvjerljivu pobjedu u 3. kolu engleskog nogometnog prvenstva. Na White Hart Laneu svladao je domaći Tottenham s čak 5:1. Junak utakmice bio je sjajni Edin Džeko koji je postigao četiri pogotka. Mrežu domaćina tresao je u 34., 41., 55. i 93. minuti. Kod prva dva pogotka asistirao mu je novopridošli Samir Nasri, dok je treći 'namjestio' Yaya Touré.

Na 4:0 povisio je Sergio Agüero u 60. minuti, a asistent je ponovno bio Nasri.

Domaćini uspijevaju smanjiti rezultat na 4:1 u 68. minuti zahvaljujući Younesu Kaboulu, kojemu je asistirao Rafael van der Vaart. Točku na 'i' i konačnih 5:1 postavio je Džeko majstorskim pogotkom.

Sva tri hrvatska reprezentativca u redovima Tottehama započela su dvoboj protiv Manchester Cityja. Po prvi puta su Niko Kranjčar i Luka Modrić zaigrali u paru na poziciji zadnjih veznih nogometaša u momčadi Harryja Redknappa, dok je Vedran Ćorluka uobičajeno zauzeo mjesto na desnom boku u zadnjoj liniji. No, kombinacija Kranjčar – Modrić nije se pokazala kao dobro rješenje budući je sredina Tottenhama defenzivno djelovala vrlo loše i propusno, pa su kao posljedica toga zamijenjeni, Kranjčar na početku nastavka, a Modrić u 65. minuti.

Prvu prijetnju na utakmici prema vratima Manchester Cityja uputio je upravo Kranjčar solidnim udarcem s nekih 20 metara, no lopta je otišla pored lijeve vratnice, a nakon toga terenom su zagospodarili gosti, a posebno nezaustavljiv bio je tandem Nasri – Džeko.

Pogoci bosanskohercegovačkog reprezentativca Edina Džeke u 34. i 41. minuti došli su po istom obrascu. Ovotjedna pridošlica iz Arsenala, francuski reprezentativac Samir Nasri, pri svom debiju probija lijevi bok, centrira pored Ćorluke, a Džeko oba puta izmiče pažnji svom čuvaru Kaboulu i prvo nogom, a potom glavom donosi veliku prednost sastavu Roberta Mancinija.

Na startu drugog poluvremena Redknapp Kranjčara mijenja Tomom Huddlestoneom, no ništa se dramatičnije nije promijenilo u odnosu snaga na terenu. Već nakon 10 minuta Džeko postiže svoj prvi hat-trick u Cityju kada na oštru prizemnu loptu Yaye Tourea obrana Tottenhama slabo odnosno nikako ne reagira, a Džeko je kod druge vratnice dočekuje i zakucava u mrežu.

Svega pet minuta kasnije po lijevoj strani u šesnaesterac Tottehama se probija Argentinac Agüero i tuče jako pod gredu za 4-0 premda se činilo da je vratar Friedel morao bolje reagirati.

Malo ublažavanje poraza donio je Kaboul nakon kornera Van der Vaarta u 68. minuti kada se pogotkom glavom djelomično iskupio za pogreške kod prva dva gola Cityja. Međutim, prvo ime susreta Edin Džeko okrunio je svoju najbolju utakmicu od dolaska na Otok još jednim golom i učinio je to prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora malo iskosa s desne strane uputivši loptu lijevom nogom u suprotne rašlje nemoćnog veterana na vratima Tottenhama, Brada Friedela.

Na taj način Džeko je ušao u povijest kao prvi igrač Manchester Cityja koji je postigao četiri gola u jednoj utakmici Premiershipa izbivši na prvo mjesto ljestvice strijelaca sa 6 golova ispred Ivana Klasnića koji je zabio tri puta.

Dodajmo i da je publika velikim pljeskom ispatila Luku Modrića prilikom izlaska iz igre što znači da mu nisu zamjerili želju za prelazak u Chelsea.

Momčad Roberta Mancinija zadržala je maksimalan učinak i vodeće mjesto na ljestvici, dok je Tottenham prvenstvo započeo dvama porazima od sastava iz Manchestera.