Hrvatski reprezentativac zabio je velemajstorski pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade…

Niko Kranjčar ušao je u igru u dvoboju Tottenhama i Boltona u 78. minuti, a u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio je sjajan gol za pobjedu domaćina 2-1 na White Hart Laneu.

Kranjčar je tako također obilježio 'ludu subotu' na engleskim nogometnim travnjacima u dvobojima 26. kola Premiershipa. U sedam utakmica postignuto je čak 38 golova! Louis Saha zabio je četiri gola za Everton, Carlos Tevez tri za Manchester City, a još četvorica igrača bili su dvostruki strijelci.

Niko Kranjčar odigrao je protiv Boltona tek svoju šestu utakmicu ove sezone u Premiershipu. Niti jednom na terenu nije proveo svih 90 minuta. Ovo je bila peta utakmica u kojoj je ušao s klupe, a samo jednom je bio u početnoj postavi, baš na gostovanju kod Boltona u 11. kolu, no, niti tada nije ostao do kraja na travnjaku. Bolton je tada slavio s 4-2, a Spursi su uzvratili baš zahvaljujući Kranjčaru, koji je, kao što smo spomenuli, ušao u 78. minuti, a u drugoj minuti sučevog dodatka je zabio udarcem lijevom nogom s 20-tak metara u gornji kut Boltonovog gola! Bio je to njegov prvi gol ove sezone u engleskom prvenstvu.

>> Čudesni Newcastle se vratio s 0-4 protiv Arsenala, hat-trick Teveza!

szólj hozzá: To2-1Bo[matchhighlight.com]

Domaćini su poveli u 6. minuti golom Rafaela van der Vaarta iz penala, kojeg je izborio Vedran Ćorluka! Nakon njegovog udarca je lopta pogodila u ruku Kevina Daviesa u njegovom kaznenom prostoru. Nizozemac je samo dvije minute kasnije dobio novu priliku s bijele točke, ali je drugi penal izveo jako loše, pa je ostalo 1-0. Zapravo je iz prvog pokušaja zabio, ali je sudac naložio ponovno izvođenje, koje je Van der Vaart upropastio lošim udarcem. Gosti su izjednačili pogotkom Daniela Sturridgea u 55. minuti, samo da bi hrvatski 26-godišnji reprezentativac Niko Kranjčar osigurao svojim golom sva tri boda domaćinima.

Vedran Ćorluka je na dan svog 25. rođendana odigrao cijelu utakmicu za Tottenham, Luka Modrić zbog operacije slijepog crijeva nije konkurirao za domaći sastav, baš kao niti Stipe Pletikosa.

Junak utakmice

Nogometni web-portal proglasio je hrvatskog reprezentativca Niku Kranjčara igračem utakmice Tottenhama i Boltona, ocijenivši njegov kratki nastup osmicom.

"Bio je junak utakmice. Njegov iznenadni udarac osigurao je momčadi Harryja Redknappa tri boda", stoji u obrazloženju internetske stranice.

Istovremeno, Vedran Ćorluka je zaradio ocjenu 6.5:

"Njegovim udarcem izboren je prvi jedanaesterac nakon što je Kevin Davies igrao rukom. Solidna izvedba Hrvata na desnoj strani obrane."