Impresivni Mata

Fantastičan debi trenera Giggsa: United razvalio Norwich!

U posljednjoj subotnjoj utakmici 36. kola engleske Premierlige Ryan Giggs je debitirao na menadžerskoj klupi Manchester Uniteda s uvjerljivom 4:0 protiv Norwicha.

Po dva su pogotka u Giggsovom debiju postigli Wayne Rooney i Juan Mata, koji je ušao u igri kao džoker s klupe. United je dugo lomio otpor gostiju, a u tome je pripomogao Whittaker, koji je u svom kaznenom prostoru, u 41. minuti, srušio Welbecka. Siguran izvođač s bijele točke bio je Rooney.

Isti je igrač u trećoj minuti nastavka postigao fantastičan, pomalo i sretan pogodak s 22, 23 metra. Nakon što je s lijevog krila ušao prema sredini Norwichove obrane Rooney se odlučio na šut, a nakon što je lopta otišla s njegove noge se poskliznuo i pao na travnjak. Lopta je ipak pronašla put do desne vratnice, a potom i do mreže gostiju.

U 60. minuti utakmice debitant na trenerskoj klupi Uniteda Giggs povukao je prvi fenomenalan potez uvođenjem Juana Mate. Španjolac je tri minute kasnije zatresao mrežu za 3:0, a 10 minuta kasnije je zabio i glavom za 4:0.

United je pobjedom ostao sedmi, ali je vratio zaostatak za Tottenhamom u utrci za mjestom u Europa ligi na šest bodova. Osim toga ima i utakmicu manje u odnosu na Spurse. Norwich je porazom ostao 17., s bodom više od zone ispadanja i samo tri boda više od posljednjeplasiranog Sunderlanda.

Premierliga, 36. kolo:

West Bromwich – West Ham 1:0 (Berahino 11)

Fulham – Swansea City 2:2 (Dejagah 55, Amorebieta 58 / Jelavić 75, Long 87)

Stoke City – Tottenham 0:1 (Rose 33)

Swansea City – Aston Villa 4:1 (Bony 10, 90-11m, Shelvey 26, Hernandez 73 / Agbonlahor 22)

Manchester United - Norwich 4:0 (Rooney 41-11m, 48, Mata 63, 73)