FA Cup: Stoke City 5-0 pobjedom do velikog finala!

Prvi su put u svojoj povijesti nogometaši Stoke Cityja izborili finale FA Cupa. Igrat će ga 14. svibnja na Wembleyju protiv Manchester Cityja...

Do prilike za osvojiti najveći trofej u svojoj povijesti Stoke je došao impresivnom 5-0 pobjedom nad premierligaškim konkurentom Boltonom. Najuvjerljivija je to pobjeda u polufinalu Engleskoga nogometnog kupa nakon Wolverhamptonove identične pobjede nad Grimsbyjem davne 1939. godine.

Sve je krenulo loše po osmoplasiranu momčad Premiershipa nakon što je Matthew Etherington doveo Stoke u vodstvo na Wembleyju pogotkom u osmoj minuti. Sve je pak bilo gotovo u 30. minuti, kada je Stoke pogocima Roberta Hutha i Kenwynea Jonesa već imao 3-0. Jonathan Walters dva je puta zabio u nastavku za konačan rezultat.

Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić za Bolton je odigrao prvo poluvrijeme.

Stoke je ovom pobjedom ostvario najbolji rezultat u natjecanju u kojem redovito nastupa od 1883. godine. Nikad igrači Cityja nisu došli dalje od polufinala.

Momčad Tonyja Pulisa u finalu će sredinom svibnja tako imati priliku postati prvi debitant u finalu s pobjedničkim trofejem nakon Wimbledona 1988. godine.