Kranjčaru svih 90 minuta

FA Cup: Klasnić zabio pa propustio zicer za pobjedu, uvjerljivi Spursi

S izuzetkom Wigan Athletica, koji je ispao porazom (2-1) kod četvrtoligaša Swindon Towna, većina je Premierligaša uspješno okončala dvoboje trećeg kola FA Cupa...

Relativno se to također ne odnosi na Bolton Ivana Klasnića, koji je remizirao (2-2) na gostovanju kod drugog četvrtoligaša, Macclesfield Towna.

Hrvatski je napadač zabio vodeći gol na utakmici u sedmoj minuti, a u 90. je propustio stopostotnu priliku za pobjedu tako da će momčad Owena Coylea prolaz u 4. kolo morati tražiti u ponovljenoj utakmici. Izbio je Klasnić sam pred domaćeg vratara Josea Veigu, koji mu je obranio udarac upućen desnom nogom.

Odigrao je Klasnić svih 90 minuta, baš kao i Niko Kranjčar u uvjerljivoj domaćoj pobjedi (3-0) Tottenhama nad još jednim četvrtoligašem, Cheltenham Townom. Odigrao je 27-godišnji veznjak, jedini u Redknappovoj momčadi među trojicom Hrvata u klubu, zapaženih 90 minuta, te pokrenuo akciju za vodeći pogodak na utakmici, koji je u 24. minuti zabio Jermain Defoe. U akcijama za sva tri pogotka londonske momčadi sudjelovao je Meksikanac Giovani Dos Santos, strijelac posljednjeg pogotka na utakmici, dok je ruski centarfor Roman Pavljučenko zabio svoj osmi pogodak u 11. nastupu u FA Cupu.

Macclesfield Town - Bolton 2:2 by FootballKing1892

Trećeligaš Milton Keynes na svom je travnjaku odigrao 1-1 s Premierligašem QPR-om, koji je tako bez pobjede u FA Cupu ostao i 16. put zaredom.

U premierligaškom dvoboju Newcastle i Blackburn na St. James' Parku odigrali su 1-1, a najbolje učinke dana imali su Fulhamov američki napadač Clint Dempsey te WBA-ov irski centarfor Simon Cox. Obojica su zabili hat-trick u pobjedama svojim momčadi.

FA Cup, 3. kolo:

Birmingham – Wolverhampton 0-0

Tottenham – Cheltenham Town 3-0 (Defoe 24, Pavljučenko 43, Dos Santos 87)

Milton Keynes – QPR 1-1 (Bowditch 65 / Helguson 89)

Fulham – Charlton Athletic 4-0 (Dempsey 8, 61, 81-11m, Duff 87)

Norwich – Burnley 4-1 (Holt 6, Jackson 12, Surman 60, Morison 73 / Rodriguez 15)

Swindon – Wigan 2-1 (Connel 40, Benson 76 / McManaman 35)

Barnsley – Swansea 2-4 (Vaz Te 29, 65 / Rangel 30, Graham 46, 89, Dyer 54)

Macclesfield Town – Bolton 2-2 (Daniel 16, Mendy 68 / Klasnić 7, Wheater 77)

Newcastle – Blackburn 1-1 (Ben Arfa 70 / Goodwille 35)

Everton – Tamworth 2-0 (Heitinga 5, Baines 79-11m)

Gillingham – Stoke City 1-3 (Kedwell 16 / Walters 34, Jerome 43, Huth 49)

WBA – Cardiff City (Odemwingie 7, Cox 33, 61, 90 / Earnshaw 36, Mason 50)