Evo zašto Tottenham ne može do naslova, novi 'kiks' Chelseaja

Nogometaši Tottenhama ispustili su pobjedu u Birminghamu kod istoimenog domaćina u 16. kolu Premierlige. Dvoboj na St. Andrewsu završio je rezultatom 1-1...

Spursi su poveli već u 19. minuti preko Sebastiena Bassonga i uspješno su održavali prednost sve do 81. kada je izjednačio Craig Gardner. Gosti su do prednosti stigli nakon slobodnog udarca koji je iskosa s desne strane izveo Gareth Bale. Velšanin je ubacio loptu u kazneni prostor tražeći Petera Croucha, a domaći vratar Ben Foster je slabo reagirao i odbio loptu koje se dokopao Bassong i spremio je u mrežu.

Birmingham je u nastavku bio bolja momčad, a nagrada je stigla desetak minuta prije kraja kada je Nikola Žigić glavom asistirao Gardneru, a ovaj također glavom matirao Heurelha Gomesa koji se ranije istaknuo s nekoliko vrlo dobrih intervencija.

Od hrvatskih nogometaša koji plaću zarađuju u Tottenhamu još je jednom igrao samo Luka Modrić koji je na terenu proveo svih 90 minuta i, kao i obično, bio motor londonske momčadi. Niko Kranjčar, Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa su ostali u statusu rezerve, a posebno je zanimljiv slučaj splitskog vratara koji se našao u zapisniku, baš kao i Carlo Cudicini, što znači da je menadžer Harry Redknapp za utakmicu prijavio trojicu vratara?!

Aktualni prvak Chelsea je nastavio s prosipanjem bodova, ostao je bez pobjede već četvrtu utakmicu zaredom u Premiershipu i skliznuo na treće mjesto. U subotu je odigrao 1-1 protiv Evertona na svome Stamford Bridgeu. Momčad Carla Ancelottija povela je u 42. minuti iz jedanaesterca koji je realizirao Didier Drogba. Prethodno je Nicolasa Anelku u kaznenom prostoru srušio vratar gostiju Tim Howard. Everton je izjednačio u 86. minuti nakon odličnog prodora Leightona Bainesa koji se riješio trojice suparničkih igrača, dodao loptu Timu Cahillu, a ovaj je proslijedio Jermaineu Beckfordu kojem nije bilo teško pogoditi s pet metara.

Kiks Chelseaja iskoristio je Arsenal koji je pobjedom 2-1 protiv Fulhama skočio na prvo mjesto ispred Manchester Uniteda čiji je gostujući dvoboj protiv Blackpoola odgođen zbog zaleđenog terena. 'Topnike' je do pobjede predvodio Samir Nasri s dva pogotka, od kojih je posebno upečatljiv bio onaj prvi, u 14. minuti, kada je izbacio iz igre trojicu Fulhamovih braniča i vratara prije udarca.

Manchester City je došao do minimalne pobjede protiv Boltona (1-0) zgoditkom Carlosa Teveza, njegovim desetim ove sezone, već u četvrtoj minuti dvoboja na Eastlandsu. Naš Ivan Klasnić je u igru za Bolton ušao u 77. minuti umjesto Johana Elmandera.

Blackburn je do šeste pobjede sezone došao protiv Wolverhamptona (3-0), a Nikola Kalinić je, unatoč ozljedi, bio u zapisniku, ali nije ulazio u igru.

Premiership, 16. kolo:

Arsenal - Fulham 2-1 (Nasri 14, 76 / Kamara 30)
Birmingham - Tottenham 1-1 (Gardner 81 / Bassong 19)
Blackburn - Wolverhampton 3-0 (Dunn 29, Emerton 43, Nelsen 55)
Chelsea - Everton 1-1 (Drogba 42 - 11m / Beckford 86)
Manchester City - Bolton 1-0 (Tevez 4)
Wigan - Stoke City 2-2 (Collins 30 - ag, Cleverley 40 / Huth 19, Etherington 31)
Blackpool - Manchester United (odgođeno)