Drogba promašio 'penal'

Evo zašto je 'krezovski' plaćen: Prvo asistirao, pa zabio sjajan gol!

Nogometaši Zambije i Obale Bjelokosti prvi su polufinalisti Afričkog kupa nacija koji se ove godine održava u Ekvitorijalnoj Gvineji i Gabonu...

Zambija je prva izborila polufinale 3-0 pobjedom nad Sudanom. Povela je Zambija u 15. minuti preko Stophira Sunzua, a druga dva pogotka postigla je u nastavku utakmice.

Najprije je igrač Sudana Saif Masawi isključen u 65. zbog drugog žutog kartona, a samo minutu kasnije Christopher Katongo zabio je za 2-0. Katongu je najprije vratar Sudana obranio jedanaesterac, ali je iz drugog pokušaja ipak zabio.
Konačnih 3-0 postavio je James Chamanga koji je u igru ušao u 64. minuti nastavka. Kasonde je asistirao Chamangi za treći pogodak.

Drugi polufinalist Afričkog kupa nacija je Obala Bjelokosti koja je s identičnim rezultatom slavila protiv jednog od domaćina – Ekvitorijalne Gvineje.

Najbolji igrač "slonova" Didier Drogba promašio je realizirati najstrožu kaznu u 29. minuti prvog dijela, ali se zato iskupio sedam minuta kasnije kada je pored dvojice obrambenih igrača pogodio za vodstvo 1-0.

U drugom poluvremenu, točnije 69. minuti, Drogba je postigao svoj drugi gol na utakmici, nakon milimetarski precizne asistencije Yaye Tourea koji je iz slobodnog udarca pronašao glavu napadača Chelseaja. Konačnih 3-0 postavio je Yaya Toure predivnim pogotkom iz slobodnog udarca s preko 30 metara.

U polufinalu će Zambija igrati protiv bolje iz susreta Gane i Tunisa, dok će "slonovi" možda morati igrati i protiv drugog domaćina ukoliko Gabon u nedjeljnom četvrtfinalu slavi u susretu s Malijem.