Erupcija na tribini

Evo kako je Van Persie izazvao 'eksploziju' na Etihadu

Pobjedu ManUtd-a na gostovanju kod gradskog rivala Cityja (3-2) donio je Robin van Persie iz slobodnog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade...

Prethodno je United ispustio dva gola prednosti iz prvog poluvremena, a u nastavku im je sumnjivo poništen gol Ashleyja Younga.

City je nakon izjednačenja djelovao opasnije i bio je bliže postizanju i pobjedničkog gola, a onda je uslijedila jedna akcija Uniteda u kojoj je Rafael iznudio slobodni udarac malo izvan kaznenog prostora iskosa s desne strane. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade, izvođenje slobodnog udarca preuzeo je Van Persie i zabio u dalji kut za 2-3 pobjedu gostiju.

Svoj 11. ovosezonski premierligaški gol zabio je uz pomoć dodira igrača iz živog zida, Samira Nasrija, njegovog bivšeg suigrača iz Arsenala.

Nakon pogotka Van Persieja, iza Cityjevog gola gdje su bili smješteni navijači ManUtd-a došlo je do erupcije oduševljenja. Pobijediti ljutog rivala na njegovom stadionu na taj način san je svakog nogometnog navijača.