Godina iz snova

Evo čime se Ronaldo može pohvaliti nakon 'upaljača u glavu': Fascinantno!

Nakon uzvratne utakmice s Atleticom u polufinalu Kupa kralja, Cristiano Ronaldo može se pohvaliti da je postigao u karijeri barem po jedan pogodak u svakoj minuti utakmice...

Cristiano Ronaldo sjajno je krenuo u 2014. Osvojio je Zlatnu loptu, postigao 400. u karijeri, a Real Madrid ostvario je nisku pobjedu s kojima je sasvim uhvatio priključak s Barcelonom i Atleticom u španjolskom prvenstvu te se plasirao u finale Kupa kralja pobijedivši u polufinalu mrskog gradskog rivala ukupnim rezultatom od 5:0.

Ronaldo je u uzvratnoj utakmici na Vicente Calderonu, na kojoj je pogođen upaljačem u glavu, postigao dva gola, oba iz jedanaesterca. Prvi u 7., a drugi u 18. minuti, čime je prema bilješkama preciznih statističara zaokružio svoj realizatorski opus postigavši barem po jedan pogodak u svakoj minuti utakmice, od prve do devedesete.

Ronaldo je do sada postigao 404 pogotka u karijeri, od toga najveći postotak otpada na vrijeme koje je proveo igrajući za Manchester Uniteda i Real Madrid,  a u postocima po razdobljima igre to izgleda ovako:

13% od 1 - 15 minute
17% od 16 - 30 minute
14% od 31 do 45 minute
16% od 46 - 60 minute
18% od 61 - 75 minute
23% od 76 - 90 minute

Za usporedbu, Real Madrid postigao je ukupno 486 golova otkada njegov dres nosi Cristiano Ronaldo, čiji uzorak približno odgovora cijeloj momčadi Reala:

11% od 1 - 15 minute
16% 31 - 45 minute
17% od 46 - 60 minute
21% od 76 - 90 minute

Dakle, Ronaldo i Real najviše pogodaka postižu u završnoj fazi utakmice što dovoljno govori o razini fizičke spreme najboljeg igrača Reala i cijele momčadi.