Velika pobjeda 'Saintsa'

Everton u dramatičnoj završnici do pobjede, ozljeda Lovrena!

U sklopu 29. kola engleske Premierlige velike su pobjede u završnicama susreta izborili Everton i Southampton našeg Dejana Lovrena, koji je susret okončao ozlijeđen...

Everton je na svom Goodison Parku ugostio pretposljednju momčad prvenstva, velški Cardiff, te je slavio tek u trećoj minuti sudačke nadoknade s 2-1.

Everton je poveo pogotkom igrača Barcelona na posudbi u liverpulskom klubu, Gerarda Deulofeua, u 59. minuti, nakon sjajnog solo prodora po lijevoj strani napada. Španjolac je iskosa opalio prema golu gostiju, a lopta je na putu do mreže očešala Stevena Caulkera i završila iza gostujućeg vratara Davida Marshalla.

Gosti su do izjednačenja došli devet minuta kasnije, nakon što je Peter Whittingham odličnuo nabacio iz slobodnog udarca, a Juan Cala najprije bedrom, a potom i glavom nekako ugurao loptu iza Tima Howarda.

Činilo se da će susret završiti podjelom bodova, no Seamus Coleman je u trećoj minuti sudačke nadoknade sretno i spretno zabio za velika tri boda domaćina. Nakon nekoliko blokiranih udaraca Colemanova je lopta, koju je pogrešno zahvatio, našla nekako put do mreže preletivši Marshalla.

Southampton našeg Dejana Lovrena upisao je tešku 4-2 pobjedu pred svojim navijačima protiv Norwich Cityja. Gaston Ramirez je u petoj minuti prvog poluvremena krasno proigrao Morgana Schneiderlina koji je izbjegao zaleđe, a potom mirno matirao Johna Ruddyja.

U 56. minuti utakmice Rickie Lambert je iskoristio priliku koja mu se ponudila, te je bez ikakvih problema, pred očima izbornika Engleske Roya Hodgsona, zabio za udvostručenje vodstva domaćina. Za 3-0 je zabio Rodriguez iz neposredne blizine u 72. minuti.

Činilo se da će Southampton mirno privesti utakmicu svome kraju, no potom je u razmaku od dvije minute primio dva pogotka. Johan Elmander je u 85. iskoristio pogrešku Fontea u obrani koji je loše vratio loptu prema svom golu, što Šveđanin nije propustio kazniti i zabiti kroz noge Arturu Borucu.

Manje od dvije minute kasnije Robert Snodgrass je iskoristio novu pogrešku obrane i zabio za 2-3, gledano iz kuta gostiju, no do boda Norwich ipak nije uspio doći. Štoviše, Southampton je zabio i svoj četvrti pogodak, a autor istog bio je Sam Gallagher u šestoj minuti sudačke nadoknade, nakon što je u igru ušao 240 sekundi ranije.

Nažalost, Dejan Lovren nije odigrao susret do kraja, jer je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prisilno napustio travnjak zbog ozljede. O kakvoj je ozljedi riječ zasada nije poznato.

West Ham je kao gost poražen s 3-1 od Stoke Cityja, iako je poveo u petoj minuti preko Andyja Carrolla. Bio je to 800. pogodak u klupskoj povijesti koji su "čekićari" zabili u najvišem razredu engleskog nogometa. Preokret su za domaćina kreirali Peter Odemwingie, u dva navrata, i Marko Arnautović. (TS)

Premierliga, 29. kolo:

Everton – Cardiff City 2-1 (Deulofeu 59, Coleman 90+3 / Juan Cala 68)

Fulham – Newcastle 1-0 (Dejagah 68)

Southmapton – Norwich City 4-2 (Schneiderlin 5, Lambert 57, Rodriguez 72, Gallagher 90+6 /