Novi posrtaj Villas-Boasa

Razigrani Everton priredio pravi šok Chelseaju na Goodison Parku!

U nastavku subotnjeg programa u engleskom Premiershipu, Everton je na Goodison Parku iznenadio Chelsea s 2:0.

Nogometaši Evertona u 25. su kolu Premiershipa iznenadili Chelsea s 2:0. Domaćine je u rano vodstvo na Goodison Parku doveo Steven Pienaar, a točku na 'i' stavio je Denis Stracqualursi u 71. minuti.

U domaćem sastavu, niti na klupi za pričuve, nije bilo hrvatskog napadača Nikice Jelavića, a njegov su posao u suparničkom šesnaestercu kvalitetno obavili Pienaar i Stracqualursi.

Prvospomenuti igrač, Južnoafrikanac Pienaar, je već u 5. minuti donio slavlje domaćinu, a podsjetimo da je krajem siječnja, u posljednjim satima prijelaznog roka, došao u Everton (po drugi put u karijeri) na posudbu iz Tottenhama. Chelsea je nakon toga napadao nešto žešće, ali i dalje ta momčad ima grdnih problema s realizacijom. I kada već Chelsea nije izjednačio dogodio im se Argentinac Denis Stracqualursi. Postigao je on u 71. minuti pogodak za 2-0 i nada gostiju se u tom trenutku rasplinula.

Hrvat Ivan Klasnić ušao je u igru u 63. minuti za Bolton, no nije uspio pomoći. Naime, Bolton je kao domaćin poražen od Wigana 2-1. Davies je u 68. minuti izjednačio za Bolton, no samo osam minuta kasnije Wigan je vratio vodstvo (strijelac McArthur) i zadržao ga do kraja.

Dva nova prvoligaša, Swansea i Norwich, odigrali su zabavnu utkamicu s pet pogodaka. Slavili su gosti s 3-2, makar su na poluvremenu gubili 1-0. No, u prvih 18 minuta drugog dijela su zabili čak tri puta, od čega Holt dva gola. Za Swanseu je to tek drugi domaći poraz ove sezone.

Majstor ostaje majstor, a to vrijedi za Thierryja Henryja. U subotu je Francuz zabio drugi prvenstveni pogodak po povratku u Arsenal. Izabrao je Herny fantastičan trenutak jer je zabio u 90. minuti za pobjedu 2-1 kod Sunderlanda. Arsenal je do 75. čak i gubio, ali je prvo Ramsey izjednačio, a potom na scenu stupio sjajni francuski napadač. Za Sunderland je ovo bio tek drugi poraz u posljednjih mjesec i po dana, odnosno, otkada je njihovim trenerom postao Martin O'Neill.

Recimo i da je Rus Pavel Pogrebnjak u debiju postigao pogodak za Fulham, koji je sa 2-1 pobijedio Stoke.

Tijek utakmice Everton-Chelsea:

90+4' Nakon četiri minute sudačke nadoknade, sudac je svirao kraj. Everton je pobijedio.

80' Cole je ipak morao napustiti travnjak zbog lakše ozljede u sudaru s Nevilleom. Zamijenio ga je Bertrand.

71' GOOOOOOOOOOOLLL!! Everton vodi 2:0! Strijelac je Denis Stracqualursi. Na centru se dogodio nezgodni sudar Ashleya Colea i Phila Nevillea. Igrač domaćina uspio se dokopati lopte, a Cole je ostao ležati na travnjaku. Neville je dodao Landonu Donovanu koji je loptu proslijedio do Stracqualursia, koji bez zadrške puca prema golu Chelseaja. Čech je uspio malo dotaknuti loptu, ali udarac je bio prejak.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završeno je prvo poluvrijeme. Chelsea gubi 1:0. Prije odlaska u svlačionice,nervozni Torres koji je imao jednu vrlo dobru priliku u završnici prvog poluvremena, dobacio je neki komentar sucu. Morao ga smirivati i odvući suparnički igrač Fellaini.

32' Chelsea još uvijek nije uspio izjednačiti.

29' Najbolja prilika Chelseaja u prvom poluvremenu bio je izravni udarac prema golu domaćina Franka Lamparda, ali lopte je otišla pored gola.

5' GOOOOOL!! Everton vodi na Goodison Parku u Liverpoolu protiv Chelseaja 1:0. Obrana gostiju nije na najbolji način spriječila prodor domaćih igrača i Steven Pienaar se lako i brzo ubacio između dvojice neopreznih igrača Chelseaja i bez problema svladao Čecha.