Nogometaši Tottenhama gube korak u borbi s Manchester Cityjem za četvrto mjesto koje posljednje vodi u Ligu prvaka. U sklopu 34. kola Premiershipa Spursi su na White Hart Laneu odigrali tek 2-2 s West Bromwich Albionom...

U posljednjih sedam ligaških susreta Spursi su upisali tek jednu pobjedu, a remizirali čak pet puta. Protiv West Bromwicha zaostajali su već od pete minute nakon gola Petera Odemwingiea, da bi uspjeli potpuno preokrenuti susret preko Romana Pavljučenka i Jermaina Defoea. Ipak, prednost Spursi nisu zadržali i Simon Cox je sjajnim eurogolom u 81. minuti donio gostima bod. Pucao je Cox malo izvan ruba kaznenog prostora iskosa s lijeve strane i pronašao same suprotne rašlje gola Heurelha Gomesa. Od hrvatskih reprezentativaca u ovom je susretu priliku dobio tek Luka Modrić koji je odigrao svih 90 minuta, dok Niko Kranjčar, Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa nisu bili niti u zapisniku.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Liverpool koji je na Anfieldu s 5-0 torpedirao Birmingham. Junak susreta bio je Maxi Rodriguez koji je postigao 'hat-trick', dok su po gol zabili i Dirk Kuyt i Joe Cole. Efikasno je bilo i na Stadionu svjetla na kojem je domaći Sunderland savladao Wigan 4-2 i tako goste gurnuo korak natrag u borbi za opstanak, dok su tri susreta završila bez pobjednika rezultatom 1-1.

>> VIDEO: Novi junak Kazališta snova slomio Evertonov bedem

Aston Villa i Stoke remizirali su na Villa Parku, Blackpool i Newcastle na Bloomfield Roadu, a Wolverhampton i Fulham na Molineuxu. Posljednju utakmicu subotnjeg programa igraju Chelsea i West Ham na Stamford Bridgeu.

Premiership, 34. kolo:

Manchester United - Everton 1-0 (Hernandez 84)
Aston Villa – Stoke 1-1 (Bent 43 / Jones 20)
Blackpool – Newcastle 1-1 (Campbell 32 / Lovenkrands 17)
Liverpool – Birmingham 5-0 (Maxi Rodriguez 7, 66, 74, Kuyt 24, Cole 86)
Sunderland – Wigan 4-2 (Gyan 55, Henderson 66, 77, Sessegnon 73-11m / Diame 52, Santo 90)
Tottenham – West Bromwich Albion 2-2 (Pavljučenko 27, Defoe 67 / Odemwingie 5, Cox 81)
Wolverhampton – Fulham 1-1 (Fletcher 22 / Johnson 80)