Ludilo u Munchenu

Euforija u Bayernu: 'Ovo je poput sna, nisam nikad ovo doživio'

Sasvim očekivano, velika je euforija zavladala u redovima Bayerna nakon velike pobjede 4-0 u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka protiv Barcelone…

Allianz Arena je gorjela nakon 90 minuta tijekom kojih je Thomas Müller smjestio dvije, a Mario Gomez i Arjen Robben jednu loptu u Barceloninu mrežu. Čudesna ovosezonska dominacija Bayerna u svim natjecanjima nastavila se tako i u sudaru protiv najmoćnije svjetske momčadi u posljednjih deset godina.

''Naravno da smo svi sretni zbog pobjede, osobito zbog tolike razlike, ali znamo da je pred nama još 90 minuta u Španjolskoj'', umjeren je na početku bio trener Bayerna Jupp Heynckes, ali je nakon toga s pravom i pun ponosa priznao:

''Mislim da cijele sezone igramo izvanredan nogomet. Nakon dvije godine bez trofeja, glad za uspjehom je golema. Trka i borbenost su u večerašnjoj utakmici bili za plus pet.''

Izvršni predsjednik Bayerna Karl-Heinz Rummenigge je bio izvan sebe od sreće:

''Momčad je odigrala fantastično. Ovakvu večer nisam nikad doživio i još dugo neću. Pobijediti s 4-0 protiv najbolje momčadi na svijetu, to je poput sna.''

Dvostruki strijelac Müller slavodobitno se osvrnuo na česte zločeste komentare kako nema dovoljno tehničke kvalitete da bi igrao u bavarskom divu.

''Nikad neću predriblati četvoricu igrača, ali sam dovoljno dobar da u svakoj utakmici pretrčim 13 kilometara. I večeras sam dao svoj doprinos, naravno bilo je vrlo dobro. Ovo je rezultat iz snova, ali često smo mogli vidjeti kakvu energiju ima Camp Nou.''

I počasni predsjednik Bayerna, legendarni Franz Beckenbauer, spominjao je snove:

''Ni u najluđim snovima nismo mogli očekivati ovakav rezultat. Vjerujem da postoji dobra šansa za njemački finale.''

U drugom polufinalu, podsjetimo, igraju Borussia Dortmund i Real Madrid. Prva je utakmica na rasporedu u srijedu u Njemačkoj.(TS)