U 8. kolu talijanske Serie A Inter se kod kuće morao zadovoljiti bodom protiv Sampdorije. Dvoboj je završio 1:1.

Nakon trijumfa nad Tottenhamom u Ligi prvaka Inter nije nastavio pobjedničku seriju u talijanskom prvenstvu. Protiv neugodne Sampdorije Benitezova momčad imala je pregršt prilika, ali na kraju može biti zadovoljna što je uopće izvukla bod.

Inter je bio bolja momčad na terenu, međutim Sampdorija je povela u 62. minuti kada je Stefano Guberti pogodio iz voleja na asistenciju Antonija Cassana.

Ostaje dojam da se Cassano na nepropisan način dokopao lopte od Chivua, ostavivši Rumunja na travi pod (vjerojatnim, ali nedosuđenim) prekršajem.

Žestoki napadi domaćih isplatili su se u 80. minuta kada je Coutinho proigrao Samuela Eto'o, a ovaj zabio za konačnih 1:1.

Na tablici Serie A Inter drži drugo mjesto s četiri boda zaostatka za vodećim Lazijom.