Englezi prekinuli 19-godišnje prokletstvo u Skandinaviji, šok za Slovačku

Nogometna reprezentacija Engleske pobijedila je Dansku 2-1 u prijateljskom susretu igranom u Kopenhagenu golom 'džokera' s klupe Ashleyja Younga iz 68. minute...

Liverpoolov branič Daniel Agger doveo je Dance u vodstvo golom glavom u sedmoj minuti nakon lijepog nabacivanja Christiana Eriksena s desne strane, no Englezi nisu dugo čekali na poravnanje. Samo tri minute kasnije sjajno je s desne strane prizemno ubacio Theo Walcott, a novopečeni napadač Aston Ville Darren Bent trebao je postaviti samo nogu i ugurati loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Odlučujući gol vrijedan pobjede zabio je također igrač Aston Ville Ashley Young, i to njegovom slabijom, desnom nogom, na lijepo dodavanje Glenna Johnsona u bliži kut s nekih desetak metara. Valja reći da je ovo Engleskoj bila prva pobjeda u Skandinaviji u devet pokušaja od 1992. godine, kao i da je to bio premijerni susret u kojem je veznjak Chelseaja Frank Lampard ponio kapetansku traku.

>> David Silva 'Furiju' spasio nove blamaže

>> VIDEO: BiH pokleknula pred gotovo 30.000 svojih navijača u Meksiku

>> VIDEO Mega-dvoboj: Messi magično asistirao i zabio za pobjedu, Ronaldo 'zakucao'!

Na kraju spomenimo iznenađujuću domaću pobjedu Luxemburga nad Slovačkom 2-1 ostvarenu na nacionalnom stadionu koji nosi ime Josyja Barthela. Dva je gola za Luksemburg zabio napadač F91 Dudelangea Daniel da Mota i tako donio svojoj reprezentaciji prvu pobjedu od rujna 2008. godine, i to protiv trenutno 20. reprezentacije FIFA-inog poretka i sudionika osmine finala SP-a u Južnoj Africi.

Hajdukov vezni nogometaš Ervin Bulku bio je strijelac jedinog pogotka za Albaniju u domaćem porazu (2-1) njegove reprezentacije od Slovenije.

Prijateljske utakmice:

Danska – Engleska 1-2 (Agger 8 / Bent 10, Young 68)
Luksemburg – Slovačka 2-1 (Mota 62, 82 / Jendrišek 55)
Belgija – Finska 1-1 (Witsel 61 / Porokara 90)
Nizozemska – Austrija 3-1 (Sneijder 28, Huntelaar 48, Kuyt 71 / Arnautović 84-11m)
Malta – Švicarska 0-0
Norveška – Poljska 0-1 (Lewandowski 19)
Bugarska – Estonija 2-2 (Popov 41, 83 / Vasiljev 20-11m, 80)
Albanija – Slovenija 1-2 (Bulku 62 / Novakovič 24, Dedič 90-11m)
Južna Afrika – Kenija 2-0 (Somma 3, Pienaar 45)