Pepe 'nagazio' Messija

Real opet na koljenima: Barca trijumfalno 'prohujala' kroz Madrid!

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja Barcelona je pobijedila Real Madrid na Santiago Bernabeuu sa 2:1...

Za Real Madrid pogodak je postigao Cristiano Ronaldo u 11. minuti, dok su za Barcelonu zabili Carles Puyol u 49. i Eric Abidal u 77. minuti.

Unatoč dugom mudrovanju Jose Mourinho još uvijek nije pronašao lijek za Barcinu tiki-taka igru. Real je poveo u ranoj fazi utakmice kao i prije nešto više od mjeseca dana u prvenstvenom derbiju, samo što je ovaj put strijelac bio Cristiano Ronaldo u 11. minuti.

Međutim, Barca je nakon početne krize ponovno preuzela igru u svoje ruke i bilo je samo pitanje vremena kada će izjednačiti. Real je u prvom poluvremenu imao dosta sreće, Barca iz nekoliko dobrih šansi nije uspjela poentirati, no sve se okrenulo u drugom dijelu. Nakon ubačaja iz kornera, Puyol je ostao sam na drugoj stativi i lako poentirao za 1:1.

Nakon izjednačenja, bilo je vidljivo da Realovi igrači gube živce. Usprkos tome što je Pepe nesportski "nagazio" Messija u 67. minuti dok je ovaj ležao na travi, Argentinac je ponovno odlučio utakmicu. Ovaj put nije zabio, ali je asistirao Abidalu za drugi pogodak Barcelone u 77. minuti. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, pa Barca na Camp Nou nosi značajnu prednost. Uzvrat se igra za sedam dana u Barceloni.

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Barcelona je pobijedila Real Madrid sa 2:1.

81' Adriano je ušao umjesto Alexisa, a prije toga Mourinho je izavdio nervoznog Pepa, a uveo Granera.

77' GOOOL!!! Barcelona je povela 2:1, strijelac je Abidal. Messi je sjajno pronašao Abidala, a ovaj je smireno zabio pokraj nemoćnoj Casillasa.

69' Ponovno dobra šansa za Puyola nakon prekida, no Barcin stoper ovaj put nije bio precizan.

67' Pepe je nagazio Messija dok je ovaj potonji ležao na travi! Callejon je srušio Messija, a portugalski stoper brazilskih korijena u prolazu je stao na šaku argentinskog čarobnjaka. Sudac Muniz Fernandez očito nije vidio što se dogodilo.

66' Izlaze Diarra i Higuain, a ulaze Ozil i Callejon.

58' Odlična šansa za Real. Altintop je centrirao s lijeve strane, Benzema dobro puca glavom, no lopta pogađa stativu.

54' Puno sreće za Real, Barca je ponovno pogodila gredu, drugu na ovom susretu. Iniesta je iskosa s lijeve strane, nekih šest-sedam metara od gola Rela dobro pucao iz prve, Sergio Ramos blokirao je njegov udarac, no lopta se odbila točno na mjesto gdje se spajaju greda i stativa.

49' GOOOL!!! Barcelona je izjednačila, strijelac je Puyol. Stoper Barce zabio je pogodak glavom nakon kornera. Čini se da je zakasnio Pepe. Puyol je ostao sam na drugoj stativi i lagano poentirao. Real je ponovno dobio pogodak iz prekida, što mu je ove sezone velika boljka.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Messi traži svoj 14. pogodak u 17 "el clasica", dok će Ronaldo pokušati podebljati svoj konto na četiri pogotka u najvećem derbiju svijeta.

45' Kraj prvog poluvremena. Barcelona dominira, ali Real vodi 1:0. Strijelac je bio Cristiano Ronaldo u 11. minuti.

41' Još jedna loša odluka pomoćnog suca. Ponovno je označio zaleđe Messiju, no zaleđa nije bilo. Doduše, Messi je primio loptu sasvim na lijevoj strani, tako da nije bilo izravne opasnosti za Casillasa.

40' Barca je u ovim trenucima oštećena. U vrlo izglednoj situaciji našao se Alexis, međutim, suci su označili zaleđe. Na usporenoj snimci vidjelo se da je sve bilo čisto.

29' Velika šansa Barce. Xavi je pokrenuo sjajnu akciju, nakon nekoliko dodavanja lopta dolazi do Inieste, koji je loše prihvatio loptu šest-sedam metara od Casillas, no ipak uspjeva pucati iz dobre pozicije, ali samo preko gola.

28' Pritisak Barcelone. Moglo je biti opasno da je prošla Iniestina lopta prema Fabregasu. Realovi igrači tražili su zaleđe. Čini se da je Iniesta bio u zaleđu u trentuku primanje pasa od strane Messija.

25' Dobra šansa za Barcu. Messi probija i puca iskosa s lijeve strane u bliži kut, no Casillas brani i odbija u korner.

16' Šansa za Barcelonu! Alexis je nakon centaršuta Fabregasa glavom prebacio Casillasa, no lopta je odsjela na gredi i odbila se u teren.

11' GOOOL!!! Real je poveo 1:0, strijelac je Cristiano Ronaldo!!! Portugalac je prihvatio loptu na lijevoj strani, sjurio se prema vratima Barce i pokraj Piquea iskosa s lijeve strane uputio je oštar prizeman udarac koji je prošao kroz noge Pintu. Gol ide na dušu vratara Barce koji je mogao puno bolje reagirati.

5' Nakon prvih pet minuta igre, jasno je da će Real prepustiti Barceloni kontrolu nad loptom, a svoju šansu vrebat će iz kontranapada.

1' Utakmice je počela. Prvi napad gradi Barcelona.

Jose Mourinho ponovno se odlučio za koncepciju u kojoj će Pepe igrati u veznom redu sa zadatkom "razbijanja" igre Barcelone.

Igrači su istrčali na travnjak, utakmica će početi za nekoliko trenutaka.

Sastavi:

Real Madrid: Casillas – H. Altintop, Carvalho, Sergio Ramos, Coentrao – Lass Diarra, Xabi Alonso, Pepe – Higuain, Benzema, Cristiano Ronaldo

Barcelona: Pinto – Dani Alves, Pique, Puyol, Abidal – Iniesta, Busquets, Xavi – Fabregas, Messi, Alexis

-----------------------------------------------------------------------------------

Osmi El Clasico u posljednjih deset mjeseci ili četvrti ove sezone, ako računom dvije utakmice Superkupa, igrat će se na Santiago Bernabeuu. Riječ je o prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja, uzvrat se igra sedam dana kasnije na Camp Nou.

Branitelji naslova su Madrižani, koji trenutačno u prvenstvu drže prvu poziciju s pet bodova prednosti pred Barcelonom.
Kup kralja jedina je svijetla točka „kraljeva“ u prošloj sezoni. Pogotkom Cristiana Ronalda u valencijskom finalu Real je konačno pobijedio Barcu. To je jedini trijumf „kraljeva“ u posljednjih dvanaest susreta s „ponosom Katalonije“. Umjesto trofeja s velikim ušima, kojeg su Madrižani najviše željeli, Casillas je podigao onaj s velikim postoljem.
„Igrač utakmice'' bio je Ronaldo, prvi i jedini put od kada nastupa u „El Clasicima“.

Asistent za Ronaldov finalni pogodak glavom bio je Angel Di Maria, a sada je pod najvećim upitnikom u Mourinhovom sastavu. Trebao bi uskočiti Callejon. Kod Barce u Kupu kralja na golu Valdesa mijenja Pinto.

"Prvenstvo je naš prioritet, ali ovo je veliki susreti i da se radi o ljetnom turniru ili o prijateljskoj utakmici mi ćemo dat sve od sebe se svim raspoloživim igračima'', ističe Jose Mourinho, a njegov kolega na suprotnoj strani Joseph Guardiola konstatira:
''Oni su osvojili Kup kralja, vodeći su u prvenstvu, imaju najbolje strijelce u Ligi prvaka. To znači da igramo protiv najtežeg mogućeg protivnika.''

39 dana od posljednjeg El Clasica opet nas čekaju najbolji svjetski igrači i utakmica vjerojatno na rubu incidenta. Hoće li Ronaldo konačno zanlistati protiv Barce ili nas čeka još jedan "show" Lionela Messija?