Šahtar iz Donjecka slavio je na gostovanju kod Metalista u Harkivu 2-1 u sklopu 11. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva i tako upisao devetu ovosezonsku pobjedu...

Nakon što je Brazilac Taison u 56. minuti donio Metalist u vodstvo, činilo se da je Šahtar na pragu drugog ovosezonskog poraza, no momčad trenera Mircee Lucescua uspjela je do kraja u potpunosti preokrenuti susret.

Prvo je rumunjski trener u 65 minuti zamijenio Adriana Eduardom da Silvom, a hrvatski mu je reprezentativac uzvratio golom glavom za 1-1 samo sedam minuta kasnije. Bio je to Eduardov treći prvenstveni gol i drugi u samo četiri dana, nakon što je u srijedu zabio u Ukrajinskom kupu.

Odlučujući gol vrijedan tri boda Šahtaru je donio Armenac Henrikh Mkhitaryan u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon prethodne asistencije kapetana Darija Srne