Prvi gol Dudua

Eduardo konačno zabio nakon fantastičnog voleja Darija Srne!

U gradskom derbiju Šahtara i Metalurga prvi pogodak ove sezone u elitnoj ukrajinskoj ligi postigao je hrvatski reprezentativac Eduardo...

Nezaustavljivo jure nogometaši Šahtara kroz ukrajinsko prvenstvo. U nedjelju su ostvarili i 15. pobjedu u isto toliko kola - kao gosti su bili bolji od gradskog rivala Metalurga s 4-0, a među strijelcima je bio i naš Eduardo.

Vrlo je malo prilika ove sezone dobivao hrvatski Brazilac, ali u nedjelju ga je trener Mircea Lucescu odlučio gurnuti “u vatru” od prve minute, a Eduardo mu se vrlo brzo odužio. U desetoj je minuti kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije Darijo Srna pucao nakon kornera Williana, domaći vratar Oleksandr Bandura je odbio loptu, a na nju je natrčao Eduardo i donio vodstvo aktualnom prvaku.

U 23. minuti je Srna proigrao Henriha Mhitarjana, Armenac je pucao, a loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Artem Baranovski. Bez ičije je pomoći Mhitarjan u 37. minuti zabio za 3-0, a konačnih je 4-0 u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio Teixeira.

Srna i Eduardo su odradili svih 90 minuta, a našem je napadaču današnji pogodak bio prvi ove sezone za klub. (TS)