Golijada u drugom dijelu

Džeko otvorio put ka pobjedi Cityja, briljantan Aguerov debi

Nogometaši Manchester Cityja otvorili su novu sezonu Premierlige domaćom pobjedom (3-0) protiv novopečenog člana elitnog razreda Swanseaja. Briljantan debi u dresu 'Građana' ostvario je Sergio Kun Agüero...

City se tako pridružio gradskom rivalu Unitedu, jedine su to dvije momčadi iz najužeg kruga favorita za naslov koje su u 1. kolu ostvarile pobjede. City je ujedno i jedini domaćin koji je slavio u uvodnom kolu Premiershipa, uz podsjetnik da je utakmica Tottenham - Everton odgođena iz sigurnosnih razloga.

Velšani su se uspjeli obraniti u prvom poluvremenu dvoboja na stadionu Etihad. Spašavao ih je vratar Michel Vorm, a dvaput se vodstvu domaćih ispriječila i greda (David Silva, Gareth Barry).

No, drugo je poluvrijeme u potpunosti pripalo momčadi Roberta Mancinija. U 57. minuti je pucao Adam Johnson, Vorm je obranio, ali je na odbijenu loptu natrčao bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko i smjestio je u mrežu za 1-0.

Ključni se trenutak utakmice dogodio, međutim, tri minute kasnije, kada je u igru ušao argentinski napadač Sergio Agüero koji je ovo ljeto stigao iz madridskog Atletica za 45 milijuna eura. Maradoninom zetu je samo minuta trebala da se nađe u prvoj velikoj prilici, a već je u 68. minuti zabio i prvijenac za novi klub. Micah Richards je ubacio s desne strane, a Agüero je iz blizine matirao Vorma.

Već tri minute kasnije Agüero je pokušao lobom svladati vratara gostiju. Lopta, međutim, nije krenula u gol, ali Argentinac ju je dostigao na crti i preko glave je vratio unatrag za Silvu koji je pogodio pored zbunjenog Vorma.

I napokon, u prvoj minuti sudačke nadoknade, Agüero je još jednom stupio na scenu. Opalio je s otprilike 23, 24 metra i postavio konačnih 4-0.