Fantastičan gol Barkleyja

Džeko i Aguero potopili Everton: City na pragu titule prvaka!

U posljednjoj subotnjoj utakmici 37. kola engleske nogometne Premierlige Manchester City je kao gost slavio protiv Evertona s 3-2, čime je došao na korak od naslova prvaka...

City je pobjedom preuzeo vrh premierligaške ljestvice, no ima isti broj bodova kao i Liverpool. Ukoliko oba sastava slave u dvije preostale utakmice koliko imaju do kraja, Manchester City će biti novi prvak zbog boljeg međusobnog omjera.

"Građani" su do vrijedne pobjede stigli preokretom, nakon što su poslije svega 11 minuta igre bili u rezultatskom minusu. Ross Barkley postigao je fantastičan pogodak iskosa s lijeve strane Evertonova napada, nakon što mu je povratnu loptu s ruba kaznenog prostora poslao Steven Naismith. Barkley je iz prve u savršenom luku pogodio suprotni kut gola Tima Howarda.

No samo 11 minuta kasnije Yaya Toure je lijepo proigrao Sergija Agüera koji se sjurio u kazneni prostor domaćina i onda udarcem s desne strane u bliži vratarev kut iznenadio Howarda, koji je samo pao na stražnjicu shvativši da ga je Argentinac nadmudrio.

Everton vs Manchester City 2-3 ~ All Goals... by SportOfficial

Činilo se da će se na predah otići s rezultatom 1-1, no onda je bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko nadvisio svog čuvara nakon ubacivanja Jamesa Milnera i pogodio glavom za prednost gostiju. Isti je igrač zabio i tri minute nakon povratka s predaha, ovoga puta na savršenu prizemno ubačenu loptu Samira Nasrija. Džeko je samo postavio nogu na pet metara od domaćeg gola gdje je stajao usamljen poput duha.

Nadu domaćinu, koji se i dalje borio za mjesto u Ligi prvaka, vratio je u 65. Romelu Lukaku, koji je pogodio u padu s glavom nakon ubacivanja Leightona Bainesa.

Nakon ovog rezultata Everton više ne može do četvrtog mjesta koje vodi u Ligu prvaka, već je tu poziciju sada i službeno osigurao Arsenal. City da bi osvojio naslov prvaka morao još slaviti protiv Aston Ville i West Hama, a na ruku mu ide i činjenica da oba susreta igra pred svojim navijačima. (TS)

Premierliga, 37. kolo:

West Ham - Tottenham 2-0 (Kane 27-ag, Downing 44)

Aston Villa - Hull 3-1 (Westwood 1, Weimann 41, 45 / Bowery 28-ag)

Manchester United - Sunderland 0-1 (Larsson 30)

Newcastle - Cardiff 3-0 (Ameobi 18, Remy 88, Taylor 91)

Stoke - Fulham 4-1 (Odemwingie 39, Arnautović 54, Assaidi 73, Walters 82 / Richardson 80)

Swansea - Southampton 0-1 (Lambert 93)

Everton – Manchester City 2-3 (Barkley 11, Lukaku 65 / Agüero 22, Džeko 43, 48)