Na -12 od Uniteda

Džeko asistirao, Tevez zabio za pobjedu Cityja kod Aston Ville

Nogometaši Manchester Cityja uspješno su obavili gostovanje u Birminghamu, te su u posljednjem ogledu 28. kola engleske Premierlige pobijedili Aston Villu s minimalnih 1-0...

Junak je u pobjedi bio Carlos Tevez koji je u prvoj minuti nadoknade prvog dijela postigao jedini gol na ogledu. Tada je bosanski nogometaš Edin Džeko ukrao loptu nespretnim igračima Aston Ville, asistirao je Argentincu koji je prvo poslao na travu driblingom suparničkog igrača i vratara, a potom mirno plasirao loptu u mrežu.

Inače, u prvih pola sata se City gotovo isključivo branio, a zapravo jedino pravo razdbolje koje su gosti odigrali je bila završnica prvog dijela. Osim pogotka još je jednu šansu imao Tevez, pogodili su gosti i vratnicu...

av0-1mc by Futbol2101

Aston Villa je u prvom dijelu, a potom i u nastavku, bezuspješno plela mrežu oko suparničkih vratiju, ali vrlo često su to bile komplicirane akcije bez konkretne završnice, a ono malo prilika su propuštali Benteke i Agbonlahor.

Upisao je City tako sedmu pobjedu sezone u gostima, a Aston Villa sedmi domaći poraz, te je ostala u zoni ispadanja. City je, pak, smanjio zaostatak za Manchester Unitedom na 12 bodova. (TS)