Neymar i društvo jedva

Britanija u šoku i bez medalje: Veznjak Arsenala i napadač Chelseaja tragičari!

Poznati su svi polufinalisti olimpijskog turnira za nogometaše. Borbu za medalje izborile su reprezentacije Japana i Meksika, odnosno Brazila i Južne Koreje...

Domaća britanska reprezentacija je na razočaranje navijača na Milenijskom stadionu u Cardiffu poražena od Južne Koreje nakon lutrije jedanaesteraca. Nakon regularnih 90 minuta i produžetaka rezultat je bio 1-1, a onda je nakon jedanaesteraca Južna Koreja trijumfirala 5-4.

Tragičari britanske reprezentacije su veznjak Arsenala Aaron Ramsey, odnosno napadač Chelseaja Daniel Sturridge. Ramsey je propustio realizirati jedan od dva jedanaesterca tijekom regularnog dijela, odnosno korejski vratar Sungryong Sung je njegov udarac iz 41. minute obranio (pet minuta nakon što je izjednačio na 1-1, op.a.), dok je Sturridgeov udarac u raspucavanju penala "skinuo" rezervni vratar Bumyoung Lee.

G5-6K footyroom.com by footyroom

Veliki favoriti nogometnog olimpijskog turnira, Brazilci, slavili su s 3-2 protiv Hondurasa u utakmici u kojoj su njihovi protivnici susret okončali s dva igrača manje. U 33. minuti "pocrvenio" je Wilmer Crisanto, a u posljednjim trenucima susreta Rogera Espinoza.

Inače, Honduras je na St James' Parku u dva navrata vodio golovima Marija Martineza i Espinoze, a Brazil se vraćao preko Leandra Damiaa i Neymara. Pobjednički gol, svoj drugi na susretu napadač Internacionala (Damiao) zabio je u 60. minuti na asistenciju najtalentiranijeg brazilskog igrača Neymara.

U druga dva četvrtfinalna ogleda Meksiko je slavio protiv Senegala 4-2 nakon produžetaka (na Wembleyju), dok je Japan s lakih 3-0 na Old Traffordu bio bolji od Egipta.

Japan je imao olakšan posao nakon isključenja Saadeldina Saada iz 41. minute, a među strijelce su se upisali Kensuke Nagai, Maya Yoshida i Yuki Otsu. Meksikanci su do trijumfa došli u produžetku nakon što je regularni dio završio 2-2. Golove odluke u dodanom vremenu za Meksikance zabili su Giovani dos Santos u 98., odnosno Hector Herrera u 109. minuti.

Polufinalni parovi su Brazil i Južna Koreja, odnosno Meksiko i Japan. (TS)

OI, nogomet (muški), četvrtfinale:

Japan - Egipat 3-0 (Nagai 14, Yoshida 78, Otsu 83)

Meksiko - Senegal 4-2 (Enriquez 10, Aquino 62, Dos Santos 98, Herrera 109 / Konate 69, Balde 76)

Brazil - Honduras 3-2 (Damiao 38, 59, Neymar 51-11m / Martinez 12, Espinoza 48)

Velika Britanija - Južna Koreja 1-1, 4-5 na penale (Ramsey 36-11m / Ji 29)