Rimljani kiksali

Dvije golčine Fergusonovog 'odbjeglog sina' za +5 Juvea ispred Lazija!

Aktualni prvak Juventus prekinuo je niz od dva kola bez pobjede u prvoj talijanskoj nogometnoj ligi. U Torinu je u sklopu 21. kola Serie A s glatkih 4-0 pao Udinese...

Gosti iz Udina, koji u posljednje vrijeme igraju u vrlo dobroj formi, dobro su se držali u otvarajućih 40 minuta susreta, no nakon prvog pogotka Paula Pogbe u 41., igra gostiju u potpunosti se raspala i bilo je samo pitanje koliko će do kraja susreta momčad Antonija Contea utrpati.

Uspjela je postići još tri pogotka, od kojih je još jedan "maslo" francuskog veznjaka Pogbe. Zabio je u 66. minuti susreta za 2-0.

Preostala dva gola zabili su Mirko Vučinić u 72., te Alessandro Matri, koji je u igru ušao na poluvremenu, u 80. minuti utakmice.

Juventus je pobjedom iskoristio kiks jednog od dva najbliža pratitelja na prvenstvenoj ljestvici - Lazija.

Rimljani su na gostovanju kod Palerma upisali bod i to zahvaljujući pogotku Hernanesa s bijele točke u 84. minuti. Poveo je Lazio preko Sergija Floccarija nakon manje od 10 minuta igre, ali je Palermo u manje od dvije minute (70. i 71. minuta) preokrenuo rezultat i poveo pogocima Arevala Riosa i Paula Dybale poveo s 2-1. Nakon toga uslijedio je spomenuti pogodak Hernanesa.

Juventus je pobjedom i remijem Lazija pobjegao Rimljanima na pet bodova, dok je Napoli, barem dok ne odigra svoj susret, na zaostatku od šest bodova. (TS)