Getafe dobio Villarreal

Drama na Emiratesu: Arsenal ulovio Tottenham u sučevom vremenu!

U posljednjoj utakmici 28. kola engleskog nogometnog prvenstva, na stadionu Emirates, Arsenal je u posljednjim sekundama utakmice s 2-1 svladao Newcastle...

Najprije je Francuz Hatem Ben Arfa doveo goste u vodstvo u 14. minuti prvog dijela. Gabriel Obertan poslao je upotrebljivu loptu na desnu stranu kaznenog prostora, Ben Arfa je okrenuo svog čuvara te iz malog kuta, lijevom nogom pogodio bliži kut vratara Arsenala Wojciecha Szczesnyja. Dio krivice za pogodak svakako ide na dušu poljskom vrataru iako je udarac bio izuzetno dobar.

No domaći navijači nisu dugo tugovali zbog zaostatka jer je nakon svega 54 sekunde igre Robin van Persie, na asistenciju Thea Walcotta postigao svoj 26 pogodak sezone u Premiershipu za 1-1. Walcott je poslao odličnu loptu s desne strane Arsenalova napada, Van Persie ju je primio i otresao se svog čuvara, te ju u padu zakucao u donji lijevi kut Newcastleova gola. Tim pogotkom Nizozemac je postao tek sedmi igrač u povijesti Premiershipa koji je postizao pogotke protiv 16 različitih momčadi.

Unatoč nevjerojatnom pritisku Arsenal nije uspjevao doći do vodstva sve do posljednjih sekunda utakmice, a onda se na pravom mjesu u pravo vrijeme našao Belgijanac Thomas Vermaelen. Nabačena lopta u kazneni prostor Newcastlea je odbijena na drugu vratnicu gdje se sasvim sam našao Vermaelen i pogodio za pobjedu "topnika".

Ovom pobjedom Arsenal je stigao do 52. boda sezone, te se približio Tottenhamu u borbi za treće mjesto na svega jedan bod zaostatka. "Spursi" imaju 53 boda na svom kontu. Newcastle je ovim porazom ostao šesti sa pet bodova manje od petoplasiranog Chelseaja.

Spomenimo i da je Arsenal postao prva momčad u Premiershipu koja se u četiri uzastopne utakmice uspjevala vratiti i pobijediti nakon što je protivnik poveo (Sunderland, Tottenham, Liverpool i Newcastle).

Primera: Getafe do tri boda na El Madrigalu

U posljednjoj utakmici 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal je na svom El Madrigalu poražen od Getafea s 2-1.

Bio je to tek drugi poraz "žute podmornice" na svom travnjaku ove sezone kojim bi si mogla zakomplicirati šanse za ostanak u elitnom društvu španjolskog nogometa. Naime, Villarreal je imao priliku odvojiti se na šest bodova od mjesta koje vodi u niži rang natjecanja, ali je to prokockao porazom od Getafea.

Diego Castro doveo je goste u vodstvo nakon svega šest minuta utakmice, ali je u posljednjim trenucima prvog dijela Nilmar s bijele točke stvari vratio na početak.

U nastavku utakmice nije bilo previše dobrih prilika, kao ni lijepog nogometa, ali su zato gledatelji vidjeli jedan pogodak i to u mreži domaćeg sastava. Marokanac Abdelaziz Barrada bio je strijelac pobjedničkog pogotka u 72. minuti susreta.

Spomenimo i da su posljednje četiri gostujuće pobjede Getafea završavale identičnim rezultatom.