Gromki zvižduci na Allianz Areni

Dortmund razbio Bayern usred Münchena: Mandži poništili pogodak!

Nogometaši Borussije Dortmund nanijeli su Bayernu drugi ovosezonski bundesligaški poraz. U sklopu 30. kola "žuto crni" su na Allianz Areni u Münchenu slavili s 3-0...

Počelo je sve golom Henriha Mhitarjana u 20. minuti. Na lijevoj strani s nekih sedam metara malo iskosa s lijeve strane izbacio ga je Marco Reus, a on je odmjerenim udarcem ljevicom pronašao dalji kut vratiju Manuela Neuera.

Mreže su nakon otvarajućeg gola mirovale sve do nastavka, kada je sastav Jürgena Kloppa poentirao još dva puta. Kontranapad Borussije iz 49. minute nakon izgubljene lopte Francka Riberyja poveo je Mhitarjan, proslijedio loptu na desnoj strani za Pierreea-Emericka Aubameyanga, a u sredini je Reus pospremio loptu u mrežu, ovoga puta iza leđa 20-godišnjeg Lukasa Raedera koji je na poluvremenu zamijenio ozlijeđenog Neuera (list). Bio mu je to 14. ovosezonski gol i šesti u zadnjih pet utakmica.

Konačan je rezultat postavio Jonas Hofmann svojim tek drugim pogotkom sezone u 56. minuti. Pucao je snažno nakon dodavanja dogom loptom Sokratisa Papastathopoulosa i savladao Raedera.

Bayern je bio dominantan u posjedu lopte (71%), ali nekonkretan u napadu, dok je Borussia svoje prilike iskoristila. Bayern je susret završio s desetoricom nakon isključenja Rafinhe u završnici zbog hvatanja Mhitarjana rukom za lice. Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za poražene Bavarce, a poništen mu je pogodak u 85. minuti zbog navodnog zaleđa. Navijači Bayerna gromkim zvižducima ispratili su svoje ljubimce u utrobu Allianz Arene. (TS)