Prvak igra kao lani

Dortmund razbio Mandžin Wolfsburg, Ibišević prvo ime Hoffenheima

Nogometaši Wolfsburga su pretrpjeli težak poraz u utakmici 12. kola Bundeslige. Gostovali su u Dortmundu kod aktualnog prvaka Borussije, te su doma otišli sa čak pet primljenih pogodaka (1-5)...

Nastavljen je tako trend loših igara Magathove momčadi u gostima. Bio je ovo peti poraz u sedmoj utakmici na strani, a ovom prilikom Wolfsburgu nije pomogao niti hrvatski nogometaš Mario Mandžukić. Hrvatski reprezentetivac je najsvjetlija točka kluba ove sezone, ali u ovih 90 minuta nije uspio zabiti pogodak. Počasni je za goste postigao bjeloruski nogometaš Hleb, ali malo je to značilo na kraju.

Srđan Lakić zbog ozljede nije bio u kadru za goste, dok je Ivan Perišić odgledao svih 90 minuta s Borussijine klupe za pričuve. I bez Perišića je napad Borussije funkcionirao sjajno, pa je tako dva puta zabio Götze, a po jednom Kagawa, Bender i Lewandowski. Ovom su se pobjedom Dortmunđani vratili na drugo mjesto ljestvice. Imaju dva boda manje od Bayerna, ali i utakmicu više.

Najdramatičnije je bilo u Bremenu gdje je Werder na kraju pobijedio Köln 3-2, makar su gubili 2-0. Clemens i Podolski su u prvom poluvremenu upisali po pogodak i asistenciju za iznenađujućih 2-0 Kölna, no u nastavku je proradio Claudio Pizarro koji je za domaćina postigao tri pogotka i tako ostavio tri boda na domaćem travnjaku. Hrvatski nogometaš Mato Jajalo je igrao do 67. minute za goste iz Kölna.

U zadnjoj minuti su do važne pobjede na gostovanju u Nürnbergu došli nogometaši Freiburga. Tri boda im je donio Cisse koji je u 90. realizirao jedanaesterac. Na gostovanju su uspješni bili i igrači Borussije iz Mönchengladbacha. S dva pogotka Reusa su prošli slavodobitno Berlinom uz pobjedu 2-1 protiv Herthe. Andre Mijatović je odigrao svih 90 minuta za domaćina.

I na kraju, recimo da je bosanski nogometaš Vedad Ibišević drugi vikend zaredom bio strijelac za Hoffenheim. No, prije sedam dana je time samo ublažio poraz kod Schaleka, dok je ove subote njegova momčad na svom travnjaku remizirala sa Kaiserslauternom (1-1).

Bundesliga, 12. kolo:

Borussia (D) - Wolfsburg 5-1 (Götze 12, 78, Kagawa 45, Bender 62, Lewandowski 66 / Hleb 60)

Werder - Köln 3-2 (Pizarro 49, 54-11m, 86 / Clemens 3, Podolski 44)

Hoffenheim - Kaiserslautern 1-1 (Ibišević 34 / Kouemaha 74)

Hertha - Borussia (M) 1-2 (Ramos 18 / Reus 33, 55)

Nürnberg - Freiburg 1-2 (Pekhart 32 / Rosenthal 34, Cisse 90-11m)