Težak poraz Leverkusena

Dortmund visokom pobjedom zadržao korak s Bayernom

Nogometaši dortmundske Borussije zadržali su korak s vodećim Bayernom, pa tako i nakon 17. kola zaostaju za Bavarcima tri boda. Bayern je slavio u petak, a Borussija dan kasnije...

U gostima kod posljednjeplasiranog Freiburga igrači Borussije su pobijedili 4-1. Igrač utakmice je bio Poljak Robert Lewandowski koji je postigao dva pogotka, a za jedan je asistirao. Isto tako, Lewandowski je potvrdio status najboljeg klupskog strijelca, pa je nakon ove utakmice na brojci od trinaest ovosezonskih pogodaka. Njegovim pogotkom u 7. minuti je krenula serija, a i zaključio ju je u 70. za konačnih 4-1. Odmah nakon posljednjeg pogotka u igru je za Borussiju ušao i hrvatski nogometaš Ivan Perišić.

szólj hozzá: F0-1D

Drugi hrvatski reprezentativac, Mladen Petrić, je ove subote za Hamburg odigrao, nakon ozljede prvu utakmicu od prve minute. Igrao je do 70., a njegova je momčad uzela mršavi domaći bod protiv Augsburga (1-1), kluba koji je sasvim blizu dna ljestvice. Čak štoviše, Hamburg je morao spašavati bod jer su u 63. minuti primili pogodak. Ipak, samo četiri minute kasnije je Peruanac Guerrero izjednačio kada je sretno, malo glavom i malo ramenom, pospremio loptu u mrežu za 1-1.

szólj hozzá: F1-2D

Wolfsburg je dobio ove subote malo zadovoljštine jer su uzeli tri domaća boda protiv Stuttgarta (1-0). Bila je to pobjeda Magathove momčadi nakon dva poraza i remija, a junak je bio Polter koji je u 74. minuti, iz neposredne blizine, bio miran i precizan. Mario Mandžukić je igrao svih 90 minuta za Wolfsburg, te se našao u dvije lijepe prilike tijekom meča koje nije realizirao.

Iznenađenje subote je visoka 3-0 pobjeda Nürnberga protiv Bayera u Leverkusenu, dok je Hertha u sudačkoj nadoknadi uzela bod kod Hoffenheima (1-1). U toj su utakmici podijeljena dva crvena kartona (po jedan sa svake strane), Hrvat Andre Mijatović zbog ozljede gležnja nije igrao za Herthu, dok je lijepi pogodak za Hoffenheim postigao Vedad Ibišević s petnaestak metara.

Bundesliga, 17. kolo:

Bayer - Nürnberg 0-3 (Didavi 8, Hegeler 22, Pekhart 73)

Freiburg - Borussia (D) 1-4 (Rosenthal 34 / Lewandowski 7, 70, Gündogan 44, Großkreutz 59)

Wolfsburg - Stuttgart 1-0 (Polter 74)

Hoffenheim - Hertha 1-1 (Salihović 21 / Hubnik 90+1)

Hamburg - Augsburg 1-1 (Guerrero 67 / Öhrl 63)