'Odigrao je sjajno'

Dobre vijesti za Štimca: Lovren se vratio na travnjak s pogotkom!

U utakmici 5. kola francuskog Le Championnata nogometaši Lyona su na Gerlandu pobijedili Ajaccio 2-0, te su barem privremeno došli na vrh ljestvice...

Lyon je poveo u 25. minutu golom hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena. Lisandro Lopez postavio je konačnih 2:0 u 75. minuti.

Lovren je, prema izvještajima francuskih medija, odigrao vrlo dobru partiju. Igrao je svih devedeset minuta tako da se može zaključiti kako se sasvim oporavio od neugodne ozljede zbog koje je propustio početak sezone. Dobre su to vijesti za hrvatskog izbornika Igora Štimca koji će, čini se, moći računati na Lovrena u nadolazećim kvalifikacijskim utakmicama s Makedonijom i Walesom.

Lyon trenutačno ima 13 bodova, odnosno, jedan više od Marseillea koji još nije odigrao svoju utakmicu ovog kola. Prvi pogodak Ajacciju je postigao hrvatski nogometaš Dejan Lovren! Odigrao je Lovren prvu utakmicu nakon dugo vremena, posljednji je put nosio dres Lyona na travnjaku krajem travnja.

Posljednje dvije utakmice je sjedio na klupi, a ovom je prilikom počeo ogled od prve minute, te je u 26. minuti postigao pogodak. Asistenciju Greniera Lovren je dočekao glavom, te je iz blizine pogodio po sredini vratiju za vodstvo Lyona. Takav je rezultat stajao sve do 75. minute kada je Lisandro Lopez realizirao kontru domaćina. Lovren je na travnjaku odradio svih 90 minuta.

Remi Garde: Lovren je bio sjajan, baš kao i naša kompletna obrana

Nakon što je Lyon slavio u utakmici 5. kola francuskog Le Championnata, te s četiri pobjede i remijem preuzeo vrh ljestvice, trener "lavova" Remi Garde bio je iznimno zadovoljan, pogotovo učinkom svoje obrane koju je predvodio Dejan Lovren.

Po prvi puta nakon 29. listopada 2011. godine i 16 utakmica Lyon nije primio pogodak na svom travnjaku kada su utakmice domaćeg prvenstva u pitanju. Posljednja momčad koja nije uspjela zabiti bila je St. Etienne, a od 16. rujna 2012. to je postao i Ajaccio.

Dejan Lovren i srbijanski reprezentativac Milan Biševac komandirali su obranom Lyona, a naš se reprezentativac uspio čak i upisati u strijelce. Zabio je u 26. minuti glavom za vodstvo 1-0.

"Ovo je dobar znak. Vjerujete da je ovo prekretnica. Lovren se vratio utakmicama nakon četiri i pol mjeseca stanke i bio je sjajan, baš kao i naša cijela obrana. Napadači su igrali opuštenije i bolje zahvaljujući odličnoj obrani", rekao je trener Lyona. (I.M./TS)