Slavlje Lyona

Dobre vijesti za Dinamo: Ajaxu jedva bod protiv Alkmaara!

Nogometaši Dinama će idućeg tjedna odigrati utakmicu 3. kola skupine D Lige prvaka na domaćem travnjaku protiv Ajaxa.

Sastav iz Amsterdama je u subotu, u utakmici 9. kola domaćeg prvenstva, na svom stadionu odigrao 2-2 s AZ Alkmaarom.

Treba reći da je Ajax došao do boda nakon što je gubio 2-0 od trenutačno vodeće momčadi nizozemske Eredivisije, a isto tako, drugi je pogodak Ajax postigao s igračem manje.

Bila je to posve otvorena utakmica s obje strane. Pregršt šansi i uzbudljivih trenutaka se događalo i ispred domaćeg vratara Vermeera i pred gostujućim Alvaradom. Treba priznati da su igrači Ajaxa stojički podnijeli i dva primljena pogotka u prvih dvadeset minuta (Holman 14. i Beerens 20.).

Utakmicu su okrenuli u svoju korist u nastavku. Prvo je u 47. minuti srpski nogometaš Sulejmani realizirao jedanaesterac, koji je pomalo prestrogo dosuđen na štetu gostiju. Korak unatrag se za Ajax dogodio u 70. minuti kada je Enoh dobio drugi žuti karton. Iako s igračem manje Ajax je uspio izjednačiti, a učinio je to Janssen u 82. minuti.

Za Sulejmanija je ovo bio peti pogodak u sezoni, te je zajedno sa trenutno ozlijeđenim Sigthorssonom prvi klupski strijelac ove sezone.

Ajax je igrao u sastavu: Vermeer - Ooijer, Vertonghen, Anita, Alderweireld - Janssen, De Jong, Enoh, Eriksen - Sulejmani, Boerrigter. U nastavku su na teren još ušli Ligeon, Cillessen i Buljikin.

Momčad Lyona, Dinamovog drugog suparnika u Ligi prvaka, pobijedila je na svom Gerlandu Nancy s 3-1 u ogledu 10. kola francuskog prvenstva, bez hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena u kadru momčadi.

Lyon je sva tri pogotka postigao u razdoblju od 26. do 31. minute. Dva pogotka, od kojih jedan iz penala, zabio je Brazilac Michel Bastos, dok je još jednog dodao Bafetimbi Gomis, koji je sa 6 golova na djelidbi prvog mjesta na ljestvici najboljih strijelaca u prvenstvu.

Uspješan je bio i branitelj naslova Lille, koji je u gostima slavio kod Auxerrea 3-1, iako je domaća momčad do 71. minute vodila s 1-0.

''Golijadu'' su vidjeli gledatelji u Montpellieru, gdje je gostujući Dijon zabio prva dva i zadnji gol na utakmici, ali je Montpellier svejedno pobijedio s 5-3!

Marseille je i nakon 10. odigrane utakmice ostao na učinku od samo jedne pobjede, budući da je na gostovanju kod Toulousea odigrao 0-0.

Nogometaši Nice su pak ostvarili drugu pobjedu ove sezone. U posljednjoj subotnjoj utakmici je Nica pred svojim navijačima slavila protiv Bordeauxa 3-0.

I premijernoj pobjedi su se radovali pred domaćim navijačima, kada su slavili protiv Ajaccija. Sada su lakoćom srušili Bordeaux, a pitanje pobjednika je zapravo bilo riješeno u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo s 2-0 za Nicu, a pogotke su postigli Mouloungui u 11. i Hellebuyck u 35. minuti. Priču je, pak, završio Clerc koji je u 65. poentirao za 3-0. Nica je time i preskočila današnjeg suparnika na ljestvici.

Eredivisie, 9. kolo:

Ajax - AZ Alkmaar 2-2 (Sulejmani 47-11m, Janssen 82 / Holman 14, Beerens 20)

Le Championnat, 10. kolo:

Nica - Bordeuax 3-0 (Mouloungui 11, Hellebuyck 35, Clerc 65)

Lyon - Nancy 3-1 (Bastos 26, 31-11 m, Gomis 28 / Jung 88)

Auxerre - Lille 1-3 (Oliech 36 / Payet 71, Jelen 82, Debuchy 90+5)

Brest - Caen 1-1 (Grougi 45 / Heurtaux 84)

Evian - St. Etienne 1-2 (Sagbo 59 / Batlles 45, Aubameyang 51)

Montpellier - Dijon 5-3 (Paulle 26-ag, Giroud 50, 58-11 m, 81, Camara 63 / Corgnet 9, 11, Guerbert 90)

Toulouse - Marseille 0-0