Domaćini bez šanse

Real u odličnoj formi: Ronaldo hat-trickom 'pomeo' Zaragozu!

U 2. kolu španjolske Primere, Real Madrid uvjerljivo je svladao domaću Zaragozu, a junak susreta bio je trostruki strijelac Cristiano Ronaldo...

Dinamov protivnik u skupini D Lige prvaka, španjolski Real Madrid na uvjerljiv je način startao u Primeri. 'Kraljevski je klub'u gostima kod Zaragoze slavio s uvjerljivih 6:0, uz hat-trick Cristiana Ronalda koji je mrežu domaćina tresao u 24., 71. i 87. minuti, u strijelce su se još upisali Marcelo u 28., Xabi Alonso u 64. minuti i Kaka u 82. minuti.

Nogometaši Josea Mourinha ušli su u utakmicu s namjerom da pokažu da se mogu nositi s moćnom Barcelonom, koja ih je osvajanjem Europskog superkupa prestigla po broju osvojenih trofeja (74-73). Real Madrid je od prve pa sve do posljednje minute preselio na polovicu Zaragoze s koje se nisu micali, osim u slučaju kad je Zaragoza izbila loptu preko centra kako bi obrana predahnula.

Golijadu na La Romaredu pokrenuo je Portugalac Cristiano Ronaldo koji je u 24. minuti zabio za 1-0. Samo četiri minute čekalo se na novi pogodak, a strijelac istoga bio je Brazilac Marcelo. S podnošljivih 2-0 otišla je Zaragoza na odmor što i nije bilo tako loše za njih u usporedbi s onim što je uslijedilo u nastavku utakmice.

Mreže su mirovale gotovo 20 minuta u nastavku, a onda je krenulo. U 64. minuti Xabi Alosno zabija za 3-0, a samo sedam minuta kasnije Ronaldo svojim drugim pogotkom povisuje na 4-0. Iako je Real riješio pitanje pobjednika, možda čak i u prvome poluvremenu, nisu odustajali od svoje navale na gol Zaragoze. Rezultat toga bio je peti pogodak Reala, a prvi Brazilca Kake na nedjeljnoj utakmici. Iako je 5-0 za goste iz Madrida izgledalo dovoljno ružno za svakog navijača Zaragoze, Ronalda to nije smetalo da postigne hat-trick u 87. minuti utakmice. Kako bi poštedio Zaragozu daljnjeg sramoćenja glavni sudac utakmice odredio je samo jednu minutu sudačke nadoknade nakon čega je svirao kraj.

Real Madrid je izgledao moćno, nešto slično poput Barcelone prošle sezone i s nestrpljenjem možemo iščekivati njihov idući dvoboj ove sezone koji je na rasporedu 9. prosinca u Madridu.

Španjolska 1. liga, 2. kolo
Zaragoza 0 6 Real Madrid
Strijelci
0:1 C. Ronaldo (24') 0:2 Marcelo (28')
0:3 X. Alonso (64') 0:4 C. Ronaldo (71')
R. Carvalho 69'

U ostalim utakmicama službeno drugog kola Primere, jer je prvo odgođeno zbog štrajka, Atletico Madrid i Osasuna odigrali su bez golova, a bodove su podjelili i Athletic Bilbao s Rayom Vallecanom, te Getafe s Levanteom. Mallorca je pogotkom Guzmana s minimalnih 1-0 bila bolja od Espanyola.