Playoff za Ligu prvaka

Dinamo Kijev 'šokirao' Borussiju M'gladbach, Cluj slavio u Baselu

Nogometaši kijevskog Dinama odradili su sjajan posao na gostovanju kod Borussije iz Mönchengladbacha u prvom dvoboju 4. pretkola Lige prvaka. Slavili su 3-1 pobjedu...

Nije Jurija Sjomina i njegove nogometaše pogodilo čak niti rano vodstvo u koje su domaći došli preko finskoga 21-godišnjeg veznjaka Alexandera Ringa u 13. minuti, nakon sjajne duge lopte Venezuelca Juana Aranga.

B. Moenchengladbach 1-0 Dinamo Kiev by simaotvgolo12

Gostujući kapetan Taras Mihalik izjednačio je u 27. minuti dalekometnim udarcem poslije jednog prekida. Nakon što je lopta okrznula nekoga od igrača u obrani domaćih, odbila se pod gredu domaćeg vratara Marca Andrea ter Stegena.

B. Moenchengladbach 1-1 Dinamo Kiev by simaotvgolo12

Andrij Jarmolenko je samo devet minuta kasnije na krasno dubinsko priogravanje Garmaša zabio za 2-1, da bi si desetak minuta prije kraja igrači Luciena Favrea dopustili još jedan pogodak iz prekida: pokušavajući Ideyea Browna spriječiti da dođe do lopte, u svoju ju je mrežu sproveo Luuk de Jong.

Niko Kranjčar u pobjedničkoj je momčadi igrao do 65. minute. Tada ga je zamijenio Ognjen Vukojević.

Iznenađujuću je, 2-1 pobjedu na gostovanju kod Basela, lanjskog sudionika osmine finala, izborio rumunjski Cluj. Poveli su domaći u 44. minuti krasnim pogotkom Marca Strellera iz poluškarica. Senegalski 28-godišnji napadač Modou Sougou u drugoj je polovici drugog poluvremena doveo svoju momčad do pobjede zabivši dva gola. Mogao je u samoj završnici zabiti još dva, ali je bio zamalo neprecizan.

Basel 1-0 CFR Cluj by simaotvgolo12

København je na svom stadionu pobijedio francuski Lille pogotkom brazilskog napadača Cesara Santina u 38. minuti. Imala je momčad Ariela Jacobsa sreće u 15. minuti, kada je od Salomona Kaloua iznuđeni 11-erac propustio realizirati njegov suigrač Dimitri Payet. Udarac je obranio švedski vratar domaćih Johan Wiland, poznat po nesretnoj gologuzoj epizodi s treninga švedskih reprezentativaca tijekom ovoljetnog Eura u Poljskoj i Ukrajini.

Helsingborg 0-1 Celtic by simaotvgolo12

Celtic iz Glasgowa je do goleme prednosti uoči uzvrata došao slavivši 2-0 na gostovanju kod švedskog Helsingborga, dok je u prvoj odigranoj utakmici dana Spartak u Moskvi krasnim poluvolejem Kombarova u 69. minuti došao do 2-1 prednosti nad Fenerbahçeom. (TS)

Liga prvaka, 4. pretkolo, 1. utakmice:

Spartak M. - Fenerbahçe 2-1 (Emenike 59, Kombarov 69 / Kuyt 65)

Basel – Cluj 1-2 (Streller 44 / Sougou 66, 71)

Helsingbrog – Celtic 0-2 (Commons 2, Samaras 75)

Borussia M. – Dinamo K. 1-3 (Ring 13 / Mihalik 27, Jarmolenko 36, De Jong 81-ag)

København – Lille 1-0 (Cesar Santin 38)