Lovren igrao 90 minuta

Dijon došao do povijesne pobjede, Lyon i dalje u lošoj formi

Nogometaši Dijona ostvarili su svoju povijesnu prvu pobjedu ikad u elitnom razredu francuskog nogometa. Na domaćem travnjaku koji nosi ime Gastona Gerarda dojučerašnji drugoligaš je u 3. kolu Le Championnata slavio protiv Lorienta s 2-0...

Golove za Dijon postigli su Gregory Thil u 3. i Brice Jovial u 88. minuti, a sastav iz Burgindije uspio je doći do pobjede usprkos igračkom deficitu na travnjaku (u 41. minuti isključen je Abdoulaye Meite).

Do premijerne ovosezonske pobjede došao je aktualni francuski prvak Lille koji je s 2-1 slavio na gostovanju kod Caena. Golove za Lille zabili su Benoit Pedretti i Mathieu Debuchy, dok je poraz domaćina ublažio Benjamin Nivet iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi.

Lyon Dejana Lovrena remizirao je na gostovanju kod Bresta 1-1, a hrvatski branič odigrao je cijeli susret. Brest je vodio golom Benoita Lesoimiera iz 12. minute, da bi Lyon izjednačio u 69. preko Bafetimbija Gomisa. Lyon je do izjednačenja došao d igračem manje budući je u 61. minuti izravan crveni karton zbog grubog starta zaradio Sidy Kone.