Hamšik za pobjedu

Di Natale 'panenkom' 'presudio' Romi, Napoli kao u vrijeme Maradone

U teško očekivanom obratu nogometaši Udinesea na rimskom su Olimpicu od 0-2 zaostatka došli do 3-2 pobjede nad Romom u nedjeljnome večernjem srazu devetog kola Serije A...

Roma je u utakmicu ušla furiozno, u totalno ofenzivnom stilu trenera Zdeneka Zemana. U 19. je minuti 20-godišnji Argentinac Erik Lamela slabo pucao glavom, no iskupio se pogocima u 22. i 24. minuti. U 1-0 vodstvo domaći je sastav doveo nakon velemajstorske solo-akcije uz gol-aut-liniju. Sjajnim je lažnjakom prevario vratara Željka Brkića i iz mrtvog kuta ušetao s loptom u mrežu.

Dvije minute kasnije pogodio je glavom u praznu mrežu na asistenciju Pabla Osvalda. Akcije je kod obaju pogodaka iz dubine pokretao raspoloženi Francesco Totti, koji je diktirao ritam igre svoje momčadi. Lamela je inače zabio prvi put dva gola na istoj utakmici za Romu. Najbolji je strijelac rimske momčadi u Seriji A s pet pogodaka. Nakon što su se spasili u još nekoliko navrata, gosti su do predaha došli u 32. minuti, kada je Domizzi smanjio na 2-1. Di Natale je u 50. izjednačio na 2-2 nakon neuspjelog udarca Kolumbijca Armera, da bi u 88. minuti efikasni napadač u Panenkinu stilu zabio iz 11-erca za konačan rezultat.

Roma 2-3 Udinese tvgoals.net by tvgoals1

Srditi domaći nogometaši, ljuti na suca Davidea Massu što je start Brazilca Castana nad Argentincem Pereyrom okarakterizirao najstrožom kaznom, do kraja su pogubili živce. Pogotovo se to odnosi na Grka Panagiotisa Tachtsidisa, koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade dobio dva žuta kartona zaredom. Antonio Di Natale s novim je dvama pogocima broj svojih golova u dvobojima s Romom podigao na 13. Nikome se veteran u Udineseovu napadu nije nazabijao toliko. Dosad je u Seriji A ove sezone zabio četiri pogotka. Roma je doživjela sudbinu svojih protivnika u prošlom kolu, nogometaša Genoe, protiv kojih je prošlog tjedna u gostima 0-2 zaostatak preokrenula u 4-2 pobjedu.

U drugoj večernjoj utakmici Napoli je na svom San Paolu pobijedio Chievo 1-0 pogotkom Mareka Hamšika u 13. minuti. Slovaku je to bio četvrti ovosezonski prvenstveni pogodak. Momčad Waltera Mazzarrija došla je do sedme ovosezonske pobjede, te osme domaće zaredom kad je Serie A u pitanju. Posljednji je put takav niz talijanska momčad uživala od kraja 1989. do travnja 1990. godine, kada ju je Diego Maradona drugi i posljednji put vodio do "scudetta".