DFB Pokal: Dva gola i autogol Petrića!

Hrvatski nogometaš HSV-a Mladen Petrić postigao je u susretu 1/16 finala DFB Pokala protiv Eintrachta u Frankfurtu tri gola u porazu svoje momčadi 5-2...

Naime, zatresao je Petrić u dva navrata mrežu Eintrachta, ali je jednom prevario i svog vratara Jaroslava Drobnyja.

Petrić je započeo od prve minute, a prvi je gol postigao za smanjenje vodstva Eintrachta na 2-1 u 23. minuti. Sjajno je prvo proigrao Paola Guerrera na lijevoj strani, a potom iskoristio sjajno ubacivanje Peruanca i samo postavio nogu za gol iz neposredne blizine.

Nesretni trenutak za Petrića i njegovu momčad dogodio se u 64. minuti kada je ubacivanje Tzavellasa Petrić nespretno zahvatio glavom i prevario svog vratara Drobnyja poslavši loptu u same rašlje. Već idući napad upisao se hrvatski napadač ponovo u strijelce, ali ovog puta na pravoj strani kada je iskoristio lijepo ubacivanje Piotra Trochowskog i glavom s ruba peterca zabio za smanjenje vodstva domaćina na 4-2.

Veliko iznenađenje dana napravio je drugoligaš Aachen 2-1 pobjedom nad liderom Bundeslige Mainzom. Golovima Benjamina Auera iz 26. i Marca Högera iz 60. minute izbacio je Aachen Mainza iz natjecanja. Jedini je gol za goste postigao Adam Szalai u 68. minuti susreta, ali bilo je to premalo za više od ublažavanja poraza. Kažimo i da je hrvatski nogometaš Mainza Petar Slišković svih 90 minuta susreta prosjedio na klupi za pričuve.

Hoffenheim je bez pomoći ozlijeđenog Josipa Šimunića pobijedio niželigaša Ingolstadta s minimalnih 1-0 na svom travnjaku usprkos činjenici da je već od 39. minute igrao bez pomoći isključenog Vedada Ibiševića (zbog prigovora sucu). Jedini gol vrijedan plasmana u osminu finala zabio je Demba Ba u 63. minuti.

Recimo da hrvatski nogometaš Boris Vukčević nije konkurirao za ogled sa Hoffenheimove strane.

DFB Pokal, 1/16 finala:

Alemannia Aachen - Mainz 2-1 (Auer 26, Höger 60 / Szalai 68)

Eintracht - HSV 5-2 (Caio 13, Gekas 21, 45, Petrić 64-ag, Altintop 87-11m / Petrić 23, 66)

Hallescher - Duisburg 0-3 (Maierhofer 8, 34, Grlić 85)

Hoffenheim - Ingolstadt 1-0 (Ba 63)