Miriše na titulu

Deveta pobjeda 'topnika' u nizu: Arsenal izgleda šampionski!

Petu uzastopnu pobjedu nogometaši Arsenala upisali su u 6. kolu Premierlige. Na gostovanju kod Swanseaja na Liberty Stadiumu slavili su s 2-1...

Nakon uvodnog 3-1 domaćeg poraza od Aston Ville "topnici" su vezali devet uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima. U Premierligi su pak, računajući kraj prošle sezone, upisali osam uzastopnih gostujućih pobjeda čime su izjednačili svoj rekord iz sezone 2001/02.

Nakon prvog poluvremena bez golova u drugom su dijelu igrači Arsenea Wengera suparničku mrežu tresli dva puta u razmaku od samo četiri minute, a strijelci su bili Serge Gnabry i Aaron Ramsey. Gnabry je zabio lijepim prizemnim udarcem iskosa s desne strane u suprotni kut nakon dodavanja Ramseyja, a bio mu je to prvi premierligaški gol za Arsenal. Postao je tako drugi najmlađi strijelac u premierligaškoj povijesti "topnika" nakon Cesca Fabregasa.

Naime, Gnabry je u trenutku postizanja gola imao 18 godina i 76 dana, dok je Fabregas svoj premierligaški prvijenac 25. kolovoza 2004. zabio u dobi od 17 godina i 113 dana.

Na 2-0 za goste povisio je velški veznjak Ramsey udarcem s desetak metara nakon dodavanja Oliviera Girouda, a bio mu je to već četvrti ligaški gol u sezoni.

Pokazalo se utješni gol za domaćine zabio je u 81. minuti Ben Davies.

U ovom trenutku Arsenal na vrhu ima dva boda više od drugoplasiranog Tottenhama, 4 više od trećeplasiranog Chelseaja i čak 8 više od 11-plasiranog Manchester Uniteda, aktualnog prvaka Engleske. Posljednji su put "topnici" bili toliko ispred "crvenih vragova" s jednakim brojem odigranih utakmica 11. svibnja 2005. (TS)

Premierliga, 6. kolo:

Swansea - Arsenal 1-2 (Davies 81 / Gnabry 58, Ramsey 62)

Aston Villa - Manchester City 3-2 (El Ahmadi 51, Bacuna 73, Weimann 76 / Toure 45, Džeko 56)

Fulham - Cardiff 1-2 (Ruiz 45 / Caulker 12, Mutch 90+2)

Hull City - West Ham 1-0 (Brady 12-11m)

Manchester United - WBA 1-2 (Rooney 57 / Amalfitano 54, Berahino 67)

Southampton - Crystal Palace 2-0 (Osvaldo 47, Lambert 49)