Fiorentina izvukla remi

Deseta pobjeda Milana: 'Rossoneri' ponovno na vrhu!

U tri subotnje utakmice 16. kola Serie A dvije su pobjede ostvarili domaćini, dok je jedna završila podjelom bodova. Među trijumfalnim domaćinima bio je prvak Milan koji je na San Siru pobijedio Sienu s 2-0 i tako barem privremeno skočio na čelo ljestvice...

Ostvarili su "rossoneri" desetu ovosezonsku pobjedu golovima Antonija Nocerina i Zlatana Ibrahimovića. Nakon prvog poluvremena bez golova u kojem je Siena imala svojih prilika, Milan je poveo golom Nocerina iz 54. minute. Loptu iz kornera s desne strane Robinho je primirio u kaznenom prostoru i na rubu kaznenog prostora proigrao Nocerina, nakon čega je ovaj odmjerenim prizemnim udarcem pronašao bliži donji kut gola Željka Brkića i tako zabio svoj šesti ovosezonski gol.

Na sigurnu prednost Milan je otišao samo devet minuta kasnije desetim ovosezonskim golom Ibrahimovića. Poentirao je švedski napadač sigurno iz kaznenog udarca koji je prethodno izborio Kevin-Prince Boateng nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Sienin vratar.

Fiorentina 2-2 Atalanta by goalsarena2012

Chievo je u Veroni golovima Cyrila Thereaua i Gennara Sarda slavio s 2-0 protiv Cagliarija, dok su Fiorentina i Atalanta na Artemio Franchiju podijelili bodove odigravši 2-2. Fiorentina je vodila već od devete minute golom Alberta Gilardina. Atalanta je potpuno preokrenula u samo šest minuta golovima Andree Masiella i Germana Denisa, da bi na kraju Stevan Jovetić spasio "violama" bod u 88. minuti.

Chievo - Cagliari 2:0 by FootballKing1892