Derby della Madonnina

Inter bez Kovačića remizirao s Milanom: Balo se osramotio!

U velikom gradskom derbiju, najzanimljivijoj utakmici 26. kola talijanske Serie A, nogometaši Intera i Milana su na San Siru remizirali odigravši 1-1...

Recimo da 18-godišnji hrvatski nogometaš Mateo Kovačić nije osjetio na samom travnjaku strast ovog gradskog derbija, već je cijeli meč odgledao s Interove klupe za pričuve.

Milan je bolje otvorio utakmicu i može se reći da je bio bolji više od sat vremena igre, no nije okrunio golovima svoju terensku nadmoć jer se Mario Balotelli propisno ispromašivao. Balotelli je imao tri odlične šanse, u dvije je loše reagirao, dok je kod treće sjajno reagirao Interov vratar. U 21. minuti je takvo stanje naplatio najbolji strijelac Milana Stephan El Shaarawy koji je postigavši šesnaesti prvenstveni pogodak u sezoni doveo Milan u vodstvo.

INT 0-1 MIL (El Shaarawy) 24.02.2013 ourmatch.net by ourmatch

Odlično je El Shaarawy reagirao u gostujućem šesnaestercu, te je unatoč pažnji dvojice suparničkih igrača lijepo potegnuo vanjskim dijelom kopačke i smjestio loptu u nebranjeni dio Handanovičevih vratiju.

Milan je do kraja prvog dijela imao još nekoliko prilika, a najbolju je šansu na drugoj strani imao Fredy Guarin kojem je Abbiati obranio udarac s nekoliko metara udaljenosti.

INT1MI1 by Samu21213

Iako je Inter gubio i u nastavku je angažiraniji bio Milan, pa su nove šanse propuštali Nocerino, Balotelli i El Shaarawy. Ipak, Inter je došao do daha i u 71. minuti složio akciju za izjednačenje. S lijeve strane je Nagatomo poslao odlični ubačaj kojeg je dočekao Argentinac Ezequiel Schelotto, siječanjsko pojačanje Intera, i glavom precizno zabio za 1-1. Recimo da je Schelotto u igru ušao samo 100 sekundi prije tog pogotka.

Do kraja su se otvorile neke poluprilike na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo.

Milan je ovim rezultatom nastavio odličan niz, pa tako Allegrijeva momčad u zadnjih osam utakmica, u svim natjecanjima, ima pet pobjeda i tri remija.

Inter je odigrao peti remi u sezoni, a manje neodlučenih rezultata (četiri) od milanskog kluba imaju tek Juventus i Roma.

Serie A, 26. kolo:

Inter - Milan 1-1 (Schelotto 71 / El Shaarawy 21)

Juventus - Siena 3-0 (Lichtsteiner 30, Giovinco 74, Pogba 89)

Atalanta - Roma 2-3 (Livaja 9, 44 / Marquinho 13, Pjanić 34, Torosidis 71)

Parma - Catania 1-2 (Amauri 87 / Lodi 5, Keko 44)

Cagliari - Torino 4-3 (Sau 37-11m, Conti 76, Pinilla 87-11m, Conti 90+4 / Cerci 47, Stevanović 54, Bianchi 90+2-11m)

Sampdoria - Chievo 2-0 (Poli 33, Eder 83)

Tijek utakmice: Inter - Milan 1:1

90' Kraj utakmice.

75' Dobar pokušaj Muntarija s distance.

71' GOOOL!!! Inter je izjednačio golom Schelotto. Nagatomo je centrirao s lijeve strane, lopta je preletjela Mexesa, a Scelotto je glavom šaljde desni kut Milanovih vrata. Abbiati je ovaj put bio nemoćan.

65' Opasna situacija pred golom Intera. Nocerino je uputio loptu pred vrata Intera, Handanović je bio brži od Balotellija, a ovaj ga je nogom zakačio po glavi.

54' Velika šansa za Inter. Guarin je pucao s nekih osam-devet metara iskosa s desne strane, ali Abbiati odlično brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

33' Muntari glavom puca točno u Handanovića.

29' Treća velika šansa za Balotellija. Nakon centaršuta s lijeve strasne, Balotelli je pucao nogom u padu, ali točno u Handanovića.

27' Nova velika šansa za Balotellija. Nakon centaršuta s desne strane, Balotelli je silovito pucao glavom, no Handanović sjajnom paradom brani njegov udarac.

21' GOOOOL!!! Milan je poveo 1:0, strijelac je El Shaarawy udarcem iskosa s lijeve strane. Napadaču Milana to je 16. pogodak ove sezone.

15' Velika šansa za Milan. Nakon centaršuta s lijeve strane, lopta je došla do usamljenog Balotellija, mogao je pucati iz prve s ruba peterca, no odlučio se na štopanje, međutim, lopta mu je pobjegla i šansa je propala.

6' Prva opasnija akcija na utakmici. De Sciglio je odigrao dupli pas s El Shaarawyjem, koji mu je petom vratio loptu, pucao je u donji desni kut, ali Handanović odbija u korner.

1' Utakmica je počela.

Večeras je na rasporedu 180. veliki milanski derbi, kada su u pitanju utakmice u talijanskom prvenstvu, na Meazzi se sastaju stari suparnici Inter i Milan. Inter ima 67 pobjeda, a Milan 60.

Sastavi:

Inter: Handanovic, zanetti, Ranocchia, Juan, Nagatomo, Gargano, Cambiasso, Guarin, Alvarez, Palacio, Cassano

Milan: Abbiati, De Sciglio, Muntari, Mexes, Nocerino, Boateng, Zapata, Montolivo, Abate, Balotelli, El Shaarawy