Bundesliga

Derbi završio remijem, sjajni Gomez ponovno zabio u pobjedi Bayerna!

U nedjeljnim su dvobojima 12. bundesligaškog kola nogometaši minhenskog Bayerna slavili 2-1 na gostovanju kod bavarskog rivala Augsburga, dok su u pravom derbiju Hannover i Schalke odigrali 2-2...

Bayern je kod "fenjeraša" krenuo furiozno, te je već u 28. minuti vodio 2-0. Mario Gomez u 16. je minuti Heynckesovu momčad doveo u vodstvo nakon udarca Daniela van Buytena poslije kornera, da bi 12 minuta kasnije nakon akcije Gomeza i Müllera Ribery pogodio za 2-0. Poentirao je nakon soloakcije po lijevoj strani 16-erca.

Gomezu je to bio 13. pogodak u 11. ovosezonskom bundesligaškom nastupu. U trima je posljednjim službenim nastupima za Bayern zabio šest golova.

Ribery je zabio šesti put u 12. bundesligaškom nastupu. Francuz je drugi najbolji strijelac bavarske momčadi.

Već nakon drugog gola, a pogotovo u poluvremenu, Jupp Heynckes je svojim igračima naložio kontrolu igre i uštedu energije. Zbog toga su domaćini u 59. minuti smanjili preko Hosogaija, da bi u 83. minuti Manuel Neuer majstorski u duelu jedan na jedan spasio svoj gol od nadirućeg Kapllanija.

Danijel Pranjić ušao je u igru u prvoj minuti sudačke nadoknade umjesto Francka Riberyja, dok je Ivica Olić dvoboj odgledao s klupe.U 90. minuti zbog preopasnog je starta Bayernu isključen ukrajinski veznjak Anatolij Timoščuk.

U ranije odigranom dvoboju Hannover i Schalke odigrali su bez pobjednika, 2-2.

Dva je gola, prvi na utakmici i izjednačujući, za Schalke zabio 21-godišnji finski napadačTeemu Pukki. Prvi su to njegovi bundesligaški golovi i prvi golovi u Schalkeovu dresu. Za domaći je sastav, koji s klupe vodi Mirko Slomka, izjednačio Papadopoulos, a u vodstvo ga je doveo norveški reprezentativac Mohammed Abdellaoue, koji je zabio osmi bundesligaški pogodak u devetom nastupu.