47. utakmica bez poraza

Derbi 'neporaženih': Juve sredio Napoli, Pogba zabio prvijenac iz snova!

U derbiju osmog kola Serije A nogometaši Juventusa u Torinu su pobijedili Napoli 2-0. Slomili su prvaci goste, lanjske pobjednika Kupa, u završnici dvoboja...

Martin Caceres je u 80. minuti pogodio glavom nakon kornera koji je izveo Andrea Pirlo, da bi samo dvije minute kasnije 19-godišnji francuski veznjak Paul Pogba, koji je sedam minuta ranije zamijenio Artura Vidala, ljevonogom bombom s 20-ak metara postavio konačan rezultat.

Sjajno je nadareni Francuz, pristigao ljetos iz Manchester Uniteda, zahvatio "svijeću" te je od lijeve vratnice Morgana De Sanctisa zakucao u mrežu.

Bio je to Pogbin debitantski pogodak u Juventusovu dresu pri petome ovosezonskom službenom nastupu, od čega četvrtom prvenstvenom.

Juventus 2-0 Napoli footyroom.com by Futbol2101

Caceres je postigao prvi pogodak ove sezone. Nakon što je prošle zime stigao iz Seville, zabijao je samo velikanima: Interu jednom pri 2-0 prvenstvenoj pobjedi, te Milanu dva puta pri 2-1 pobjedi u polufinalu Talijanskog kupa.

Juventus će ovom pobjedom ostati usamljen na ljestvici s 22 boda. Dosad su obje momčadi bile neporažene, sa šest pobjeda i jednim remijem.

Torinezima je ovo bila 47. uzastopna prvenstvena utakmica bez poraza. (TS)