Gosti se ispromašivali

Derbi Laziju: Inter gađao vratnice pa im Klose presudio u finišu

U derbiju 17. kola Serie A Lazio je zahvaljujući Miroslavu Kloseu slavio na Olimpicu protiv milanskog Intera 1:0.

Iako je pogodio dvije vratnice i imao još nekoliko čistih prilika, Inter je glavni grad Italije napustio praznih ruku. Nakon poprilično nezanimljivog prvog poluvremena, igra se u nastavku susreta rasplamsala na obje strane. Inter je u razmaku od svega nekoliko minuta dva puta pogađao vratnicu (Guarin i Cassano), a nakon druge je Japanac Nagatomo imao zicera, ali je njegov udarac, koji je išao previše po sredini vrata, zaustavio golman Marchetti.

Kazna za propuštene prilike stigla je Inter u 82. minuti kada je Stefano Mauri proigrao Klosea, a ovaj s nekih 14 metara, u padu, desnom nogom iz prve savršeno pogodio donji desni kut Handanovićeva gola. Bio je to jubilarni 10. pogodak Klosea ove sezone u Seriji A.

Rezultat se do kraja više nije mijenjao, tako da je Lazio stigao na četiri boda od trenutno drugoplasiranog Intera, te pet od vodećeg Juventusa koji svoju utakmicu 17. kola tek treba odigrati u nedjelju protiv Atalante.

Marko Livaja nije bio ni na klupi Intera.

Spomenimo i da su u prvoj subotnjoj utakmici 17. kola prve talijanske nogometne lige Udinese i Palermo podijelili bodove u Udinama odigravši 1:1.

Goste je u vodstvo doveo Slovenac Josip Iličić u 33., dok je bod domaćinu, zahvaljujući pogrešci albanskog vratara Samira Ujkanija u 89. minuti, donio neuništivi Antonio Di Natale. Bod još više dobiva na težini kada se zna da je Di Natale zabio u situaciji kada je njegova momčad igrala s igračem manje. Naime, u 61. minuti susreta je zbog drugog žutog kartona isključen Hertaux. (TS)