Bayer- Borussia 0:0

Derbi kola Bundeslige završio bez pogodaka, ali s dva crvena kartona

U posljednjemu subotnjem srazu četvrtoga bundesligaškog kola Bayer iz Leverkusena i dortmundska Borussija na stadionu u Leverkusenu odigrali su bez golova (0-0), ali i pružili izvrsnu utakmicu punu uzbuđenja...

U dvoboju visokog ritma domaći su bili bolja momčad. Gostujući vratar Roman Weidenfeller spašavao je prvake izvrsnim obranama. U igri domaćih dominirao je inspirirani Andre Schürrle, 20-godišnji napadač pristigao ovog ljeta iz Mainza. Za njega momčad Jürgena Kloppa jednostavno nije imala rješenja.

Dortmunđani su terensku nadmoć preuzeli od 64. minute, kada je Michal Kadlec zaradio drugi žuti karton zbog pogibeljnog starta na Marija Götzea. Treba reći, međutim, da je samo nekoliko sekundi ranije Mats Hummels prekršajem zaustavio Schürrlea na rubu 16-erca i da mu je sudac Wolfgang Stark propustio pokazati drugi žuti karton.

Nakon Kadlecova isključenja domaći golman Leno obranio je Dortmunđanima tri čista zicera, među kojim je drugi bio Ivana Perišića, koji je u 63. minuti zamijenio Kevina Großkreutza. Fantastičan volej desnom nogom hrvatskog veznjaka Leno je obranio čudesnim refleksom.

Iznervirani Mario Götze, nakon što je pretrpio još jedan udarac, isključen je u 77. minuti, te je do kraja utakmice na travnjaku opet superiornija bila domaća momčad, pogonjena i dalje neumornim Schürrleom.

Bayern München tako je nakon zasad završenih utakmica četvrtog kola i dalje vodeća bundesligaška momčad. Borussia i Bayer zaostaju dva boda.