breaking news !: UŽIVO Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"

Dejan Lovren crvenim kartonom pomogao Auxerreu da pregazi Lyon

U francuskom nogometnom Le Championnatu na rasporedu je 35. kolo koje će biti kompletirano u srijedu. Nakon njega je Lyon izgubio i teoretsku šansu da se i dalje bori za naslov prvaka...

Tri kola prije kraja zaostaju za vodećim Lilleom deset bodova, pa je odsad pa nadalje Lilleu posljednja opasnost - Marseille. U srijedu je Lyon teško poražen kod Auxerrea s 4-0, momčadi koja je ovim slavljem vjerojatno pobjegla od mogućeg ispadanja. Inače, vjerojatno najveći krivac za takav pad Lyona je hrvatski nogometaš Dejan Lovren koji je do 40. minute skupio dva žuta kartona, te je od tog trenutka Lyon igrao s igračem manje, ali apsolutno neuspješno.

Domaćin je prvi pogodak postigao u 20. minuti preko Oliecha, a nakon crvenog kartona Lovrena gosti su primili još tri gola (dva je postigao Traore). Lyonu ostaje borba za trećim mjestom, koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, a u tom pogledu imaju samo bod prednosti u odnosu na PSG.

Teoriji se još uvijek nadaju u Lensu, kada je u pitanju spašavanje od ispadanja, makar im do spasa nedostaje šest bodova. Mogli su već ove srijede posustati u svemu, ali im je Hermach pogotkom u 87. minuti donio domaću pobjedu protiv Bordeauxa 1-0. Vedran Runje, hrvatski reprezentativac, nije branio u srijedu.

Monaco je upisao još jedan poraz, ovaj put kod Sochauxa 3-0, pa su i dalje sasvim blizu ispadanja iz lige.