Spursi love Ligu prvaka

Defoe promašio nemoguće, Tottenham ipak okrenuo Sunderland

U prvoj utakmici 20. kola prve engleske nogometne lige Tottenham je kao gost okrenuo zaostatak od 0-1 kod Sunderlanda i na kraju slavio s 2-1...

Momčad Andrea Villas-Boasa sasvim je zasluženo upisala tri boda i dodatno istaknula svoju kandidaturu za jedno od četiri mjesta koja u novoj sezoni vode u Ligu prvaka. Prvih 20 minuta utakmice proteklo je bez većih uzbuđenja, a potom su gosti preuzeli konce igre u svoje ruke.

"Spursi" su mogli i trebali povesti u 31. minuti utakmice kada je Togoanca Emmanuela Adebayora proigrao Jermaine Defoe, a ovaj sa svega dva metra desnom nogom pogodio gredu! Doista neobičan promašaj za napadača njegove klase.

Kazna je za Tottenham stigla u 40. minuti kada je Sebastian Larsson izveo slobodni udarac, Steven Fletcher prenio loptu prema potpuno samom Johnu O'Shei, koji iz neposredne blizine pogađa za vodstvo Sunderlanda. S minimalnih 1-0 za domaćine se otišlo na predah.

U trećoj minuti nastavka Kyle Walker izveo je korner s lijeve strane, lopta je išla prema glavi Garetha Balea, ali je prije toga pogodila istu Carlosa Cuellara (domaćeg igrača) i završila u mreži za 1-1.

Sunderland vs Tottenham 1:2 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Nove tri minute bile su potrebne da Tottenham postavi, pokazalo se, konačan rezultat. Aaron Lennon prihvatio je jednu loptu malo izvan kaznenog prostora, gurnuo ju i prohujao pored statičnog O'Shee, te zabio za vodstvo "spursa" pored nemoćnog Simona Mingoleta.

Sunderland do kraja susreta više nije ozbiljno zaprijetio vratima Huga Llorisa, ali je zato Tottenham promašio nekoliko vrlo izglednih šansi za uvjerljiviju pobjedu.

Bila je to druga uzastopna gostujuća pobjeda Tottenhama, kojom je, uz dvije utakmice više, izbio na treće mjesto s bodom više od četvrtoplasiranog Chelseaja.