Dudu zabio za Šahtar

Bilić u debiju na klupi Lokomotiva remizirao kod Maribora!

Bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Slaven Bilić krenuo je s remijem na klupi Lokomotiv Moskve u prijateljskoj utakmici u Mariboru protiv istoimenog domaćina...

Lokomotiv, koji je nakon ispadanja Hrvatske s Europskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini preuzeo Slaven Bilić, odigrao je 1-1 s Mariborom u prijateljskom susretu igranom u Sloveniji. Poveo je Maribor preko Tavaresa u 13. minuti, a na 1-1 izjednačio je Glušakov pretkraj prvog dijela.

Nogometaši Lokomotiva pripremali su na Pohorju za novu sezonu ruskog prvenstva koje počinje 22. srpnja. Prvu službenu (natjecateljsku) utakmicu na klupi moskovskog kluba Bilić će imati u gostima kod Mordovije.

Eduardo zabio u pobjedi Šahtara

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva bio je strijelac jednog pogotka u 4-3 pobjedi svog Šahtara protiv švicarskog Young Boysa.

U golijadi koju su nogometaši Young Boysa i Šahtara priredili za 3000 okupljenih navijača, hrvatski napadač Eduardo postigao je pogodak za vodstvo ukrajinske momčadi 2-1.

Poveo je Šahtar preko Williana u 9. minuti prvog poluvremena. Na 1-1 izjednačio je Mayuka u 17. prije negoli je spomenuti Eduardo zabio u 26. za 2-1.

Willian je s još dva pogotka u 39. i 44. upisao svoj hat-trick, ali i odveo Šahtar do, pokazalo se, nedostižne prednosti 4-2. Za Young Boyse su još pogotke postigli Spycher (42-11m) i Bobadilla (71).

Kapetan kluba iz Donjecka i hrvatske reprezentacije, Darijo Srna, odigrao je cijelu utakmicu, dok je Eduardo zamijenjen nakon prvih 45 minuta susreta. (TS)