Nevjerojatan preokret

Čudo u Barceloni: Gubili 2-0 do 85. minute pa pobijedili!

Na čudesan su način nogometaši Espanyola došli do pobjede protiv trećeligaša Mirandesa u prvom dvoboju četvrtfinala španjolskog Kupa kralja. U 85. minutu su ušli sa zaostatkom 0-2, da bi s tri gola u pet minuta osigurali prednost pred uzvrat...

Mirandes je, podsjetimo, u ovosezonskom izdanju Kupa kralja već izbacio dva prvoligaša, Villarreal i Racing, a činilo se da je na najboljem putu da skine i treći ugledni "skalp". Istina, još uvijek ima priliku za to, budući da će uzvrat za tjedan dana igrati na svome terenu, ali umjesto velike prednosti, sada ima gol zaostatka protiv objektivno kvalitetnijeg suparnika.

Mirandes je poveo u 28. minuti kada je Alain Arroyo primio loptu od Haritza Mujike, ušao u kazneni prostor i s 14, 15 metara uz pomoć vratnice matirao Kika Casillu. U 78. minuti je Pablo Infante iskoristio ogromnu pogrešku domaće obrane i s vrha šesnaesterca lobom svladao Espanyolova vratara.

I nakon što je dio razočaranih domaćih navijača već napustio stadion, uslijedio je nevjerojatan preokret. Najprije je u 85. minuti Vladimir Weiss izbjegao zaleđe, izbio sam pred gostujućeg vratara Gonzaleza Pereza, zaobišao ga i poslao loptu u praznu mrežu. Dvije minute kasnije Ndri Romaric se probio po lijevoj strani i ubacio loptu u peterac gdje Rui Fonte nije imao težak posao da donese domaćima izjednačenje. Ni tu, međutim, priči nije bio kraj. Još dvije minute kasnije Verdu je iskoristio proput obrane Mirandesa, sjurio se u kazneni prostor i definitivno srušio vodeću momčad trećeligaške skupine II.