Spektakularno kolo

Čudesna golijada Intera i Palerma, Milan 'potopljen' u Rimu!

Snijeg koji je okovao Italiju omogućio je odigravanje samo pet utakmica 21. kola Serije A u srijedu. Posebno je "vruće", unatoč snijegu koji je cijelo vrijeme padao, bilo na San Siru gdje su Inter i Palermo odigrali 4-4, uz četiri gola Diega Milita i tri Fabrizija Miccolija...

Velika večer preporođenog argentinskog napadača nije bila dovoljna Interu za prekid razdoblja bez pobjede. Za utjehu milanskom klubu, barem je nakon dva poraza, u Talijanskom kupu od Napolija i u prvenstvu od Leccea, ugrabio bod. U nevjerojatnoj su utakmici oba kluba po dvaput imala vodstvo, a u glavnim su ulogama bila dvojica sjajnih napadača. Milito je postao prvi igrač ove sezone u Seriji A s četiri postignuta pogotka u jednom dvoboju. Ujedno je i prvi put u Interovom dresu u talijanskoj ligi zabio više od dva gola u jednoj utakmici. Sada na kontu ima 12 prvenstvenih golova ove sezone, a osam ih je zabio u posljednjih pet kola!

Miccoli je, pak, postigao prvi hat-trick ove sezone, a za prvi mu je večerašnji gol, drugi Palermov, asistirao naš Igor Budan koji je ostao u igri do 75. minute. Najvatrenije je, spomenimo, bilo od 52. do 69. minute kada je palo čak pet pogodaka, dva Miccolijeva i tri Militova.

Cagliari 1-0 AS Roma by goalsarena2012-2

Sudari ovih klubova na San Siru su, posljednjih godina, posebno efikasni. Prošle je sezone bilo 3-2 za Inter, sezonu ranije 5-3, prije toga 2-2... Ukupno su u zadnjih šest obračuna u Milanu pala 32 pogotka! A u prvom je ovosezonskom okršaju u Palermu domaća momčad slavila s 4-3. I tada su glavni na sceni bili Miccoli i Milito, obojica su zabila po dva gola!

Cagliari 1-1 AS Roma by goalsarena2012-2

Lazio je u Rimu pobijedio Milan s 2-0, nanijevši aktualnom prvaku četvrti ovosezonski poraz. Hernanes je bio strijelac u 76. minuti, a "točku na i" je stavio Tommaso Rocchi u 85. na asistenciju bosansko-hercegovačkog nogometaša Senada Lulića.

szólj hozzá: lazio milan 1-0

2-0 by www4444

Pogoci su prštali i u Cagliariju gdje je istoimeni domaći klub svladao Romu s 4-2. Dvostruki je strijelac za pobjednike bio Ribeiro Cardoso Thiago. Udinese je na domaćem terenu bio bolji od Leccea s 2-1, dok je Napoli odigrao samo 0-0 protiv Cesene.

Serie A, 21. kolo:

Napoli - Cesena 0-0

Udinese - Lecce 2-1 (Pazienza 2, Di Natale 37 / Di Michele 26)

Lazio - Milan 2-0 (Hernanes 76, Rocchi 85)

Inter - Palermo 4-4 (Milito 22, 55 - 11m, 61, 69 / Mantovani 17, Miccoli 52, 66, 85)

Cagliari - Roma 4-2 (Ribeiro 6, 49, Pinilla 41, Ekdal 90 / Juan 13, Borini 34)