Ljepotica na startu Primere

Čudesan preokret Valencije, Soldado zabijao u obje mreže

Odigrane su prve dvije utakmice španjolskoga nogometnog prvenstva, zapravo drugog Primerina kola. Real Sociedad na otvaranju je sezone pobijedio Sporting u Gijonu 2-1, dok je Valencija na Mestalli dobila Racing 4-3.

Gubila je Valencia, lani trećeplasirana momčad Primere, 3-1. Svejedno su se igrači Unaija Emeryja uspjeli vratiti i pobijediti i to zahvaljujući sjajnome trostrukom, zapravo četverostrukom strijelcu Javieru Soldadu.

Doveo je domaće Valencijin kapetan u vodstvo već u prvoj minuti. U debitantskom je nastupu za svoju novu momčad francuski reprezentativni stoper Adil Rami smanjio na 3-2 u 58. minuti, da bi Soldado pogocima u 88. i 90. minuti sva tri boda ostavio kod kuće.

Zabio je Valencijin napadač i prvi gol za goste pogodivši vlastitu mrežu u sedmoj minuti.

Gostujući sastav Hectora Cupera propustio je lijepu priliku za iznenađenje i nagovještaj ljepše budućnosti. Club iz Santandera trenutačno je pod zaštitom stečajnog upravitelja.

U prvoj utakmici dana Real Sociedad je na gostovanju pobijedio Sporting Gijon 2-1. Mate Bilića nije bilo u kadru asturijskog sastava. Oba je pogotka za Baske zabio 24-godišnji napadač Imanol Agirretxe.