'Crna mačka' Borussije

Čudesan pogodak Salihovića potopio prvaka, maestralan gol Raula!

Sjajno izvedenim slobodnim udarcem bosanskohercegovačkog reprezentativca Sejada Salihovića Hoffenheim je svladao aktualnog prvaka Borussiju Dortmund….

Za aktualnog prvaka njemačke je od 55. minute zaigrao i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Drugi član Vatrenih, Josip Šimunić, nije bio u kadru domaćih niti na klupi. Čini se da je Hoffenheim 'crna mačka' Borussije budući su jedina ekipa koju lani nisu uspjeli pobijediti na putu do naslova prvaka, a ukupno u 7 utakmica otkako je Hoffenheim u Bundesligi samo jednom su slavili 'žuto-crni', a omjer je 3-3-1...

Schalke je u Gelsenkirchenu nakon ranog vodstva gostiju u nastavku potpuno razbio Köln (5-1) za koji je Mato Jajalo igrao do 74. minute. Posebno se istaknuo Nizozemac Huntelaar s tri gola, no najljepši je svakako bio pogodak starog majstora, Španjolca Raula, koji je prelijepim lobom zabio za 4-1.
Nürnberg je na svom travnjaku propustio kapitalizirati gostujuću pobjedu nad Herthom na otvaranju sezone, poraženi su od Hannovera s 2-1.

Uspješan gost s identičnim rezultatom bio je i Mainz koji je slavio u Freiburgu, Za domaće je svih 90 minuta odradio bivši zagrebaš i BiH reprezentativac Mensur Mujdža, dok mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković nije bio u kadru gostujuće momčadi.