Novi potop Wolfsburga

Čudesan pogodak Koelna iz kornera, Ibišević sredio Nuernberg!

Nogometaši Wolfsburga, za koje je u subotu u prvom sastavu nastupio samo Mario Mandžukić, upisali su novi težak poraz u 16. bundesligaškom kolu. Izgubili su kod Werdera 4-1...

S golom i dvjema asistencijama domaći je sastav do pobjede vodio Peruanac Claudio Pizarro, koji se često poigravao s Magathovim obrambenim igračima. Schaafova je momčad također suparnika dotukla njegovim oružjem: kontranapadima.

Mario Mandžukić na terenu je proveo svih 90 minuta, dok je Hasan Salihamidžić odradio samo prvo poluvrijeme.

Otkad su u prvom kolu pobijedili Köln 3-0, na bundesligaškim su gostovanjima Magathovi igrači upisali sedam poraza i jedan remi.

Čak je uvjerljiviju pobjedu u subotu ostvario Köln, koji je na svojoj Rhein-Energie-Areni deklasirao Freiburg 4-0 poslavši ga na zadnje mjesto ljestvice. Po dva su pogotka za pobjedničku momčad zabili Christian Clemens i Lukas Podolski. Clemens je zabio bundesligaški gol dana pogodivši majstorski u 66. minuti izravno iz kornera.

Podolski je pak zabio svoj 12. i 13. pogodak, čime je izjednačio svoju najučinkovitiju sezonu po broju golova u Bundesligi: prošlu. Više od njega (14) na prvom mjestu u ovom trenutku ima samo Schalkeov Nizozemac Klaas-Jan Huntelaar.

Mato Jajalo odigrao je za pobjednički sastav svih 90 minuta na mjestu polušpice, odmah iza najisturenijeg Lukasa Podolskog. Upisana mu je asistencija kod četvrtog pogotka, drugog koji je postigao Podolski.

Do gostujuće je pobjede, treće ovosezonske uz šest poraza, stigao Hoffenheim, koji je slavio u Nürnbergu 2-0 pogocima Vedada Ibiševića u 39. (glavom) i 56. (lijevom nogom) minuti na asistencije Amerikanca Fabiana Johnsona.

Bosansko-hercegovački je napadač sam zabio pet od posljednjih šest Hoffenheimovih pogodaka u Bundesligi, te je jedini u cijeloj momčadi koji je zabio tijekom šest posljednjih bundesligaških gostovanja momčadi Holgera Stanislawskog.

Gostima je pri pobjedi pomoglo isključenje domaćeg stopera Chandlera u 43. minuti zbog grubog prekršaja nad Sejadom Salihovićem. Gostima je u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena isključen njihov stoper Marwin Compper.

Salihović je odigrao utakmicu do kraja, dok je dvostrukog strijelca Ibiševića, koji je također zaradio i žuti karton, u 75. minuti zamijenio Osječanin Boris Vukčević.

Na četvrto je mjesto pala Borussia iz Mönchengladbacha, koja je bez ozlijeđenog Reusa izgubila (1-0 kod Augsburga) prvi put nakon 22. listopada, dok je HSV i sedmi put pod vodstvom trenera Thorstena Finka odradio utakmicu bez poraza. Na gostovanju kod Mainza odigrali su Hamburžani 0-0.

Ivo Iličević počeo je prvu bundesligašku utakmicu u Finkovu sastavu, te je igrao do 84. minute. Mladen Petrić zaigrao je pak prvi put nakon 22. listopada i dvoboja protiv Wolfsburga. Ušao je u igru u 68. minuti.

Bundesliga, 16. kolo:

Werder – Wolfsburg 4-1 (Sokratis 18, Pizarro 45, Rosenberg 55, Arnautović 71 / Schäfer 86)

Köln – Freiburg 4-0 (Clemens 19, 66, Podolski 60, 73)

Augsburg – Borussia M. 1-0 (Callsen-Bracker 51)

Mainz - Hamburg 0-0

Nürnberg – Hoffenheim 0-2 (Ibišević 39, 56)